Dom » Nieruchomość

Tylko 3% mieszkań z rządową dopłatą w Krakowie

Tylko 3% mieszkań z rządową dopłatą w Krakowie
Zobacz więcej zdjęć »
W przyszłym roku będzie można skorzystać z rządowego programu wsparcia zakupu mieszkania bez wkładu własnego. Jednak na ten moment nie wszystkie lokale spełniają warunki dopłaty. W największych miastach Polski bowiem limity cen znacznie odstają od rynkowych.

Jak wskazuje portal gethome.pl, w Krakowie jedynie 3% mieszkań z oferty na rynku pierwotnym spełnia warunki przyznania dopłaty (mniej niż 7937 zł/mkw.) i są to lokale położone głównie na obrzeżach miasta.


Trudno będzie deweloperom oferować mieszkania w cenach spełniających kryteria programu, zwłaszcza w dużych miastach i atrakcyjnych lokalizacjach, gdzie ceny gruntów są bardzo wysokie, a ich liczba jest ograniczona - mówi Bartłomiej Rzepa, członek zarządu spółki realizującej inwestycję Osiedle Symbioza.


Jeszcze trudniej będzie znaleźć mieszkanie z dopłatą na rynku wtórnym, gdzie według obliczeń RynekPierwotny.pl, takich lokali jest dziś w Krakowie zaledwie 2%. Należy również pamiętać, że nie każdy może skorzystać z programu. Wykluczone z niego zostały osoby posiadające już nieruchomość, chyba że są rodzicami co najmniej dwójki dzieci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

primetimeprpl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »