Dom » Wnętrza

Tytanowa rewolucja w kuchni Villeroy & Boch: nowa kolekcja zlewozmywaków ceramicznych Siluet

Tytanowa rewolucja w kuchni Villeroy & Boch: nowa kolekcja zlewozmywaków ceramicznych Siluet
Zobacz więcej zdjęć »
Villeroy & Boch otwiera nowy rozdział w historii wyposażenia kuchni. Firma wprowadziła na rynek pierwszą kolekcję zlewozmywaków ceramicznych Siluet, wykonaną z nowatorskiego materiału TitanCeram.

Tworzywo sprawdzone w ceramice łazienkowej, stanie się kamieniem milowym również w kuchni. Dzięki niemu uzyskano kolekcję zlewozmywaków o ponadprzeciętnej wytrzymałości i fascynującym dizajnie.

Zanim nastała era zlewozmywaka, brudne naczynia czyszczono popiołem, piaskiem i myto szmatką domowym mydłem ługowym. Wodę zaś donoszono z pobliskich rzek i jezior, podgrzewając ją na ogniu. Nie bez znaczenia dla jego dalszego rozwoju miały płytkie, drewniane lub kamienne koryta oraz późniejsze misy. Stawiane od XVIII wieku na meblach – bez podłączenia do bieżącej wody – nazywano suchymi umywalkami. Popularność rozwiązania trwała niezłomnie do połowy XIX wieku, a wykorzystywanymi materiałami dalej były drewno lub kamień, ale już pokrywane ołowiem, miedzią lub cynkiem. Przełom nastąpił wraz z zastosowaniem połączenia suchej umywalki z żelazną pompką, która zaopatrywała ją w zimną wodę oraz produkcją pierwszego ceramicznego zlewozmywaka. Teraz, po upływie blisko 170 lat, Villeroy & Boch dokonuje kolejnej rewolucji w kuchni – wprowadza kolekcję zlewozmywaków ceramicznych Siluet, wykonanych z nowatorskiego tworzywa TitanCeram.

 

Fascynujące wzornictwo: minimalizm, precyzja i zmysłowość

Ponadprzeciętna wytrzymałość, minimalistyczny dizajn i niezwykła płynność formy – to charakterystyczne cechy nowej kolekcji zlewozmywaków Siluet od Villeroy & Boch, wykonanej z TitanCeram. A za wszystko to odpowiada Patrick Frey – projektant, wykładowca na hanowerskim Uniwersytecie Nauk Stosowanych i Sztuki, zdobywca wielu międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa m.in. iF Product Design Award 2017 oraz Red Dot Design Award 2017. Dzięki nieskrępowanej plastyce TitanCeram, Frey stworzył delikatny projekt kolekcji Siluet o wyjątkowo precyzyjnych kształtach i cienkich ścianach, z wszelkimi zaletami ceramiki premium. Nie zapomniano również o funkcjonalności kolekcji. Komorę zlewozmywaka można opcjonalnie otwierać i zamykać za pomocą pokrętła, bez konieczności wkładania ręki do wody.

 

Niezwykłe zalety materiału

Zlewozmywak ceramiczny z kolekcji Siluet od Villeroy & Boch to partner w kuchni na długie lata. Jego zaletą jest unikatowe tworzywo TitanCeram, którego ponadprzeciętną wytrzymałość uzyskano z połączenia naturalnych surowców takich jak skaleń, kwarc, glina i dwutlenek tytanu. Dzięki temu Siluet stał się niezwykle odporny na uderzenia, rysy i zadrapania. Jak przystało na prawdziwego twardziela świetnie znosi niskie i wysokie temperatury, dlatego gorące naczynia wyjęte prosto z piekarnika, nie zrobią na nim najmniejszego wrażenia. Sam jest bezpieczny dla żywności, a dzięki innowacyjnemu CeramicPlus łatwy do utrzymania czystości i higieny. Szkliwo to utrudnia przywieranie brudu, kamienia i osadów wapiennych do powierzchni zlewozmywaka, ułatwiając tym samym jego czyszczenie i pielęgnację. Co więcej, Siluet z łatwością radzi sobie z produktami o kwaśnym odczynie oraz domowymi środkami czyszczącymi.

 

Maksymalna swoboda projektowania

Kolekcja Siluet pozwala na pełną swobodę aranżacji wnętrza – dostępne są 3 modele zlewozmywaków do montażu na szafkach o standardowych szerokościach (60, 50, 45), w 13 różnych odcieniach kolorystycznych m.in. w czarnym macie, różnych odcieniach bieli czy w szarościach. Dzięki tak szerokiej palecie barw aranżacja kuchennej przestrzeni może stać się prawdziwą przyjemnością! Villeroy & Boch jest synonimem rewolucji w dizajnie, jakości i niebanalnego wzornictwa. Firma dała temu wyraz przez 270 lat istnienia, stale poszukując nowatorskich rozwiązań kreujących światowe trendy. Jej ceramiczne zlewozmywaki w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, inspirują projektantów wnętrz do tworzenia oryginalnych i niepowtarzalnych projektów. Taka też jest Siluet kolekcja o tytanowej mocy i fascynującej formie.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Łukasz Orbitowski na festiwalu Apostrof w Krakowie. 20.05.19, godz.:18, Empik Bonarka
Za 2 dni:
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »