Motoryzacja » Samochody

Ubezpieczenia od awarii na samochody używane

Zakup używanego auta to notorycznie duże test cierpliwości. Bezsprzecznie jest z czego wybierać, natomiast poziom eksploatacji samochodów nieczęsto budzi uśmiech. Gdy doliczysz do tego pecha, możesz dużo wydać. Jak ograniczyć niebezpieczeństwo dla twojego portfela?

Od kilku lat w branży coraz popularniejsze są gwarancje na pojazdy z rynku wtórnego. Auta z salonów dostają gwarancję, lecz ta zwykle nie jest potrzebna,  prostu z salonu to normalnie świetnie pracuje. W sferze samochodów z rynku wtórnego problem wszyscy wiemy że jest jednak odmienny. Tutaj groźba usterek wzrasta, a jeśli sprawdzisz rozmowy internetowe, to szybko się przerazisz gdyż czego nie nabędziesz to oczywiście stracisz niemało na spotkania z mechanikami. Coś w tym jest, gdyż lekceważąc wrodzoną u Polaków skłonność do kwękania, auta z rynku wtórnego psują się zazwyczaj z uwagi na ich zużycie.


Usługa gwarancyjna na samochody z komisu, to bez dwóch zdań propozycja jaka zapewni choćby częściowy zwrot kosztów spotkania z mechanikami, jeśli spotka Cię awaria samochodu. Nie zapomnij jednak wczytać się w szczegóły, bo korporacje sprzedają różnorakie usługi. Od biednych w jakich odkryjesz zaledwie holowanie tudzież doradztwo serwisowe, po wszechstronne oferty gwarancyjne. Droższe pakiety nie mają bowiem wielu wyłączeń i praktycznie zawsze obejmują wysokie koszty napraw do kilku tysięcy złotych. Zatem pomijając najbardziej drogie i złożone naprawy, mogą uratować Nasz portfel.

Jak się domyślasz trzeba pamiętać, iż firmy zapewniające ochronę są czułe na jakikolwiek próby wykorzystywania ich dobrej woli. Gdy przeanalizujesz w Internecie opinie o Gethelp, Protect Auto i Ayutostradzie to niezwłocznie odkryjesz, iż dyskusje są podzielone. Z jednej strony uzytkownicy szanują okazję wykorzystania gwarancji i tych bez dwóch zdań jest większość. Z drugiej strony spotkasz częstokroć przykłady całkowicie naciągane o niezrealizowanych przez gwaranta zobowiązaniach. Co ważne zawsze wynikają one z niewiedzy klientów, którzy nie czytają wzmianek o wyłączeniach. Te były co wszak rozsądne czymś normalnym w dowolnym rodzaju ochrony od samochodowych po polisy na mieszkanie.

Analizując powyższe sądzić należy iż gwarancja na starszy samochód to zatem produkt dobry, ale nie dla wszystkich. Zazwyczaj będzie miał jakieś wyłączenia, a faktycznie wszechstronna ochrona będzie kosztować.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »