Dom » Wnętrza

Uchwyty meblowe

Uchwyty w meblach to niekiedy pomijany element wyposażenia szafek lub biurek. Zupełnie niesłusznie, bo może on być dobrym pomysłem na to, by nawet ze starego mebla zrobić całkowicie nową rzecz, która będzie cieszyć oko.

Uchwyty meblowe są produkowane obecnie z całej gamy różnorodnych materiałów, dlatego też podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu może nie być łatwe, a nawet przyprawiać o ból głowy, wywołany nadmiarem dostępnych na rynku wzorów. Niemniej jednak nie powinno być to przeszkodą uniemożliwiającą działanie, które doprowadzi do celu, jakim będzie uzyskanie zupełnie nowej jakości mebla.

Przy wyborze odpowiedniego do danego mebla uchwytu musisz koncentrować się na takim podejściu, które sprawi, że zakupiony produkt będzie w stanie połączyć w sobie dwie podstawowe cechy wyróżniające dobry uchwyt. Tymi cechami są funkcjonalność i estetyka. Obie muszą w stopniu jak najwyższym uzupełniać się, gdyż jedynie wówczas będziesz w pełni usatysfakcjonowany dokonanym przez siebie zakupem.

Funkcjonalność oznacza łatwość obsługi w miejscu montażu. Uchwyt nie powinien być zbyt mały lub zbyt duży, powinien również zapewniać wygodny chwyt dłonią, gdyż w ten sposób z łatwością będziesz mógł otwierać lub zamykać dany mebel, niezależnie od tego, czy będzie to niewielka szuflada biurka czy też duże drzwi z największej szafy w domu.

Estetyka powinna łączyć się ze wspomnianą wyżej funkcjonalnością. Uchwyt meblowy powinien pasować wizualnie do reszty mebla. W tym wypadku trudno o jasne wskazówki, ostateczny wybór składa się ze zbyt wielu zindywidualizowanych czynników. Warto jednak pamiętać, że uchwyt meblowy jest elementem widocznym, zatem musi spełniać warunki pozwalające na dopasowanie do reszty aranżacji wnętrza. Niekiedy warto w takiej sytuacji zaryzykować i spróbować ożywić w taki prosty sposób swoje pomieszczenia. Niewielki koszt takiego przedsięwzięcia w połączeniu z łatwością przeprowadzenia wymiany starych uchwytów na nowe zdecydowanie przemawia za podjęciem decyzji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »