Motoryzacja » Samochody

Udany pierwszy kwartał Volvo na światowych rynkach

Udany pierwszy kwartał Volvo na światowych rynkach
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwszy kwartał 2017 r. to był dla Volvo czasem sporych wzrostów sprzedaży i zysku. Cały czas największym rynkiem dla szwedzkiej marki jest Europa, ale największe wzrost odnotowano w Chinach.


Region Azji i Pacyfiku odnotował wzrost na poziomie 16 procent w pierwszym kwartale sprzedając 32 872 samochody. Głównym motorem tego wyniku był rynek chiński, który jest dla szwedzkiej marki największym rynkiem tego regionu. W samych Chinach poziom sprzedaży wzrósł o 18,8 procenta (23 335 sprzedanych samochodów). Największym zainteresowaniem klientów cieszyły się lokalnie produkowane modele – XC60 i S60L.

Sprzedaż w regionie EMEA również odnotowano wzrost sprzedaży, na poziomie 9,2 procent w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. W sumie we wszystkich krajach regionu samochody Volvo znalazły 78 820 nabywców. Najlepiej sprzedającymi się modelami był XC60 a także V90 i XC90.

Na kontynencie amerykańskim sprzedano 16 641 samochodów z czego 13,476 w Stanach Zjednoczonych. Najchętniej wybieranym modelem był XC90.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »