Dom » Budownictwo

Udoskonalone szkło niskoemisyjne – Pilkington K Glass™ N

Udoskonalone szkło niskoemisyjne – Pilkington K Glass™ N
Zobacz więcej zdjęć »
NSG Group, producent szkła marki Pilkington, wprowadza nowe rozwiązanie, które umożliwia obniżenie współczynnika przenikania ciepła Ug w jednokomorowej szybie zespolonej wypełnionej argonem do poziomu 0,9 W/m²K.

Taki efekt zapewnia zastosowanie udoskonalonego szkła niskoemisyjnego Pilkington K GlassTM N w kombinacji ze szkłem przeciwsłonecznym lub niskoemisyjnym.
Straty ciepła dla przeszkleń wyrażane są za pomocą współczynnika przenikania ciepła Ug. Im niższa wartość tego parametru, tym lepsza izolacyjność cieplna szyby. Stosowanie okien z szybami o niskim współczynniku przenikania ciepła zapewnia zarówno korzyści praktyczne tj. obniżenie rachunków za energię i gaz konieczny do ogrzewania pomieszczeń, jak i długoterminowe korzyści dla środowiska naturalnego tj. zmniejszenie emisji CO2. Izolacyjność cieplną przeszkleń można zwiększyć poprzez stosowanie odpowiedniego typu powłok niskoemisyjnych oraz różnicowanie ich ilości i położenia w szybie zespolonej. Na wartość parametru Ug ma także wpływ liczba tafli szkła (szyby jedno lub dwukomorowe), rodzaj gazu w przestrzeni międzyszybowej (argon lub krypton) oraz szerokość i rodzaj ramki dystansowej między szybami.
Kierując się potrzebą rozwoju coraz bardziej energooszczędnych przeszkleń, NSG Group rozszerza swoją ofertę szyb niskoemisyjnych o nowy produkt - szkło Pilkington K GlassTM N, które jest udoskonaloną wersją dobrze znanego na rynku szkła niskoemisyjnego Pilkington K GlassTM. Nowe szkło niskoemisyjne może być stosowane w szybie zespolonej m.in. na pozycji 4 (od strony pomieszczenia). Położenie powłoki w połączeniu z odpowiednio dobranym szkłem przeciwsłonecznym (np. Pilkington SuncoolTM 70/35) lub niskoemisyjnym (np. Pilkington OptithermTM S1) w jednokomorowej szybie zespolonej wypełnionej argonem umożliwia obniżenie wartości współczynnika Ug do poziomu 0,9 W/m²K. Do tej pory osiągnięcie wartości parametru Ug poniżej 1,0 W/m²K w jednokomorowych szybach zespolonych możliwe było jedynie przy wypełnieniu przestrzeni międzyszybowej kryptonem, który jest kilkakrotnie droższym gazem niż argon.
Poza redukcją strat ciepła i możliwością biernego pozyskiwania energii słonecznej, nowe szkło niskoemisyjne Pilkington K GlassTM N ma także inne wartości użytkowe. Charakteryzuje się podwyższoną odpornością na zarysowania (co ma istotne znaczenie w przypadku powłoki nie zamkniętej wewnątrz szyby zespolonej) i mniejszą chropowatością (ułatwia utrzymanie szyby w czystości). Neutralne zabarwienie nowego szkła sprawia, że przepuszczane przez nie światło oddaje rzeczywiste barwy otoczenia.
Szkło Pilkington K GlassTM N dostępne jest w wersji standardowej (powłoka na bezbarwnym szkle float) lub jako Pilkington K GlassTM N OW (powłoka na ekstrabezbarwnym szkle float). Użycie jako substratu szkła o obniżonej zawartości żelaza zapewnia jeszcze wyższą przepuszczalność światła (dla porównania przepuszczalność światła, LT dla pojedynczej szyby Pilkington K GlassTM N OW o grubości 6 mm wynosi 84%, natomiast ten sam parametr dla szkła Pilkington K GlassTM N o tej samej grubości wynosi 82%).
Nowe szkło Pilkington K GlassTM N dostępne jest w dwóch grubościach: 4 i 6 mm. Ponieważ jest szkłem twardopowłokowym, można je z łatwością składować i przetwarzać - hartować, laminować i giąć. Wachlarz jego zastosowań jest bardzo szeroki - od nowo realizowanych projektów budowlanych, po obiekty modernizowane i odnawiane.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »