Kultura, sztuka » Kultura

Uklański, Kokosińki, Kołtan – Nowe Pokolenie na aukcji w Art in House

Uklański, Kokosińki, Kołtan – Nowe Pokolenie na aukcji w Art in House
Zobacz więcej zdjęć »
To już siódma edycja aukcji „Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów” w Domu Aukcyjnym Art in House, w ofercie której znajdziecie prace wybitnych polskich artystów działających po 1989 roku.

Nowe Pokolenie to twórcy z ugruntowaną pozycją na rynku sztuki, mogący pochwalić się licznymi sukcesami artystycznymi; ich twórczość jest nieoczywista, czasem kontrowersyjna, wymagająca większej uwagi od odbiorcy. Licytacja już 26 marca o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House (Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa)!

W katalogu pojawi się wczesna praca Piotra Uklańskiego z połowy lat 80-tych, stworzona pod wpływem słynnego autoportretu Jacka Malczewskiego w białym stroju; charakterystyczny, enigmatyczny wizerunek kobiecy Katarzyny Kołtan; intrygująca scena z telewizorem w stylu American scene painting Radosława Jastrzębskiego; abstrakcja z modernistyczną architekturą Bartosza Kokosińskiego; trójkolorowa kompozycja Agaty Kosmali czy muzealne ściany Mateusza Maliborskiego.

Współczesną tematykę społeczno-polityczną poruszy Michał Cygan; portret Klausa Kinskiego przedstawi Norman Leto; widma warsztatu Velazqueza przywoła Tomasz Tobolewski, zaś rytualna moc obrazu powróci za sprawą „obrazu użytkowego” Sławomira Marca.

W żywej, dynamicznej kolorystyce pozostaje z kolei Wojciech Brewka, Zofia Błażko, Martyna Czech, Jasiek Balcerzak, Tomasz Kopcewicz, Joanna Mlącka oraz Małgorzata Wielek-Mandrela.

Na aukcji pojawią się również dwie propozycje rzeźbiarskie: jedna z charakterystycznych główek Tomasza Górnickiego (tym razem należąca do stworzenia zaślepionego miłością) oraz złoty żubr Mariusza Dydo.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć w czasie wystawy przedaukcyjnej, która rozpocznie się 22 marca i potrwa do dnia aukcji. Ze względu na zalecenia związane z sytuacją epidemiologiczną, obowiązuje limit zwiedzających (1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni).

Katalog, instrukcja licytacji oraz regulamin aukcyjny dostępne są na stronie domu aukcyjnego.

 

Zapraszamy!

VII Aukcja – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów

26 marca 2021, 19:30

Art in House Dom Aukcyjny

Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ArtinHouse

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »