Dom » Wnętrza

Ulow-E - grzejnik niskotemperaturowy do pomp ciepła

Ulow-E - grzejnik niskotemperaturowy do pomp ciepła
Zobacz więcej zdjęć »
Ze względu na rosnące koszty ogrzewania coraz więcej inwestorów decyduje się na niskotemperaturowe systemy ogrzewania, zarówno w nowobudowanych domach, jak i modernizowanych pod kątem energooszczędnych instalacji.

W przypadku renowacji najczęściej wymienia się stare źródło ciepła na bardziej nowoczesne, np. kocioł kondensacyjny lub pompę ciepła. Jednak aby zapewnić optymalną efektywność energetyczną instalacji musi ona współpracować z odpowiednio dopasowanymi urządzeniami, które zapewnią wystarczającą wydajność cieplną. W odpowiedzi na potrzeby rynku firma Purmo wprowadziła do swoje oferty nowy grzejnik niskotemperaturowy - Ulow-E, dedykowany instalacjom niskotemperaturowym.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Grzejnik niskotemperaturowy Ulow-E to idealne rozwiązanie do zastosowania w przypadku termomodernizacji budynków, ponieważ doskonale sprawdzi się jako zamiennik starszych grzejników, które wymagają wymiany z powodu niższej temperatury systemu. Dzięki specjalnej konstrukcji i wbudowanym wentylatorom zwiększy on wydajność cieplną nawet o 60% w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Dzięki wymuszonej większej konwekcji Ulow-E optymalnie wykorzystuje niskie temperatury zasilania i gwarantuje szybką dystrybucję ciepła. Co więcej, w większości przypadków można go podłączyć do istniejącej instalacji rurowej, dzięki czemu nie będą konieczne żadne zmiany w sieci przewodów centralnego ogrzewania i możliwa jest szybka wymiana.

Grzejnik zaprojektowany dla niskotemperaturowych instalacji

Ulow-E to niskotemperaturowy grzejnik panelowy, który został opracowany specjalnie z myślą o współpracy z pompą ciepła. Takie nowoczesne źródła ciepła działają najbardziej efektywnie przy niskiej temperaturze systemu. Grzejniki z wentylatorami przeznaczone do niskotemperaturowych instalacji, takie jak Ulow-E, wspomagają konwekcyjną emisję ciepła za pomocą wbudowanych wentylatorów, które włączają się automatycznie powyżej 28°C na powrocie i dzięki temu mogą zwiększyć całkowitą wydajność cieplną nawet o 60% w porównaniu z tradycyjnym grzejnikiem o tych samych rozmiarach. Pozwala to na ustawienie znacznie niższej temperatury systemu w celu oszczędzania energii bez obniżania komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

Zastosowanie grzejników niskotemperaturowych Ulow-E

Grzejnik niskotemperaturowy z wbudowanym wentylatorem Ulow-E od firmy Purmo jest doskonałym rozwiązaniem opcją dla projektów renowacyjnych i modernizowanych instalacji. Dzięki szęsciu różnym wariantom podłączeń można go z łatwością wykorzystać jako zamiennik standardowych grzejników typu Ventil Compact czy Compact, zazwyczaj bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji w instalacji rurowej. Model Ulow-E jest obsługiwany tak samo jak zwykły grzejnik płytowy za pomocą głowicy termostatycznej. Oznacza to, że przy wymianie starych grzejników na grzejnik do instalacji niskotemperaturowych Ulow-E, nie ma żadnej różnicy w działaniu i obsłudze dla klienta w porównaniu do poprzednich modeli.

Jeden grzejnik ze wspomaganiem do wszystkich zastosowań

Budynki, w których modernizowany jest system ogrzewania, są bardzo zróżnicowane. Dlatego dla firmy Purmo ważne było wprowadzenie na rynek kompletnego rozwiązania, które nie tylko charakteryzować będzie się elastycznością zastosowań w przypadku instalacji, ale także łatwością obsługi i wzornictwem. Grzejnik niskotemperaturowy z wentylatorem Ulow-E zaprojektowany został jako klasyczny model, który pasuje do każdego pomieszczenia. Jego kompaktowe wymiary umożliwiają instalację na niewielkiej przestrzeni, a niewidoczne, centralnie wbudowane wentylatory są ciche i pracują na poziomie zaledwie 25 dB, dzięki czemu nie przeszkadzają podczas codziennej pracy.

Więcej porad i artykułów na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl w zakładce „Wnętrza"Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »