Dom » Budownictwo

Unikalne osiągnięcie Rockfon – idealnie matowa i biała konstrukcja

Unikalne osiągnięcie Rockfon – idealnie matowa i biała konstrukcja
Zobacz więcej zdjęć »
Współczesna architektura lubi prostotę i monolityczne formy. Nowość od Rockfon – konstrukcja nośna Matt White 11 rewolucjonizuje podejście do sufitów dźwiękochłonnych w tym ujęciu.

Dzięki temu unikatowemu rozwiązaniu uzyskujemy elegancki, biały i matowy sufit, zbliżony wyglądem do sufitów monolitycznych, w przystępnej cenie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Jednolity sufit bez kompromisów

Konstrukcja Matt White 11 została stworzona do sufitów z konstrukcją widoczną, bądź częściowo ukrytą, aby zbliżyć ją wyglądem do powierzchni płyt i nadać przez to sufitowi monolityczny charakter.

Bielsze i bardziej matowe

Wysoki połysk charakterystyczny dla standardowych konstrukcji metalowych z powłoką malarską był przeszkodą w stworzeniu idealnie jednolitego, białego sufitu modularnego. Dotychczas konstrukcja widoczna bądź częściowo ukryta mogła przy nieodpowiednim świetle wyglądać na bardziej szarą i różnić się w ten sposób od płyt akustycznych. Charakterystyczny połysk dla malowanych standardowo powierzchni metalowych powoduje lustrzane odbicie otaczających ścian i elementów wyposażenia wnętrza, co może prowadzić do zaburzenia bieli tego profilu.

Najlepsza optyka

Zastosowanie konstrukcji Matt White 11 gwarantuje uzyskanie prawie jednolitej powierzchni sufitu, dzięki bardzo zbliżonym parametrom optycznym konstrukcji jak płyty akustycznej. Idealnie biała, matowa konstrukcja charakteryzuje się wyjątkowo niską jednostką połysku 2  - zarówno pod kątem 60°, jak i 85° i współczynnikiem bieli L 93. Dla porównania jednostka połysku dla płyt wynosi od 1,5 do 1,9.

Matt White 11 jest najjaśniejszą i najbardziej matową konstrukcją dostępną zarówno w systemie T15, jak i T24.

Monolityczny charakter

Konstrukcja sufitu pozostaje biała niezależnie od kąta padania światła i patrzenia na sufit. Nawet przy świetle krytycznym nie ma „efektu odbicia".  W związku z tym konstrukcja nie wygląda szaro. Zapewnia zatem sufitowi supermatowy, biały wygląd. Konstrukcja Matt White 11 jest kompatybilna ze wszystkimi płytami Rockfon.

Matt White 11 charakteryzuje się najlepszą klasą reakcji na ogień - klasa A1 oraz standardową odpornością na korozję - klasa B. Konstrukcja jest przyjazna dla środowiska, można ją w pełni poddać recyclingowi.

Matt White 11 obejmuję konstrukcję Rockfon w systemie T15 oraz T24 włączając profile obwodowe L, jak i W.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NiebieskiOcean

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »