Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Upcykling, Jarmark i lepsze łódzkie powietrze

Najbliższy piątek upłynie w Porcie Łódź nie tylko pod znakiem Black Friday. Tego dnia Centrum przygotowało także eko atrakcje dla dzieci – bezpłatne warsztaty z upcyklingu.

W sobotę (27 listopada) po raz ostatni w Porcie Łódź będzie można skorzystać z porady ekspertów na temat dofinansowania do wymiany starego pieca. Natomiast od środy (24 listopada) w Centrum zagości tradycyjny Jarmark i producenci regionalnych produktów. 

 

WARSZTATY Z FUNDACJĄ UP-LIFE

 

W ramach comiesięcznej akcji „Dzień Dziecka przez cały rok”, 26 listopada (piątek) w Porcie Łódź odbędą się bezpłatne warsztaty dla najmłodszych z upcyklingu. Maluchy z pomocą opiekunów z Fundacji Up-Life stworzą swoją własną torebkę śniadaniową idealną zarówno do szkoły, jak i na wycieczki. Na warsztatach dzieci poznają w praktyce czym jest upcykling i dowiedzą się, jakie korzyści niesie ze sobą twórcze przetwarzanie rzeczy. A z czego powstaną te niepowtarzalne „śniadaniówki”? Do ich stworzenia wykorzystany zostanie m.in. kolorowy baner, wcześniej promujący akcję „Gatuniaki”. Warsztaty odbędą się w godzinach 12:00 – 20:00 przy punkcie Info Portu Łódź (obok sklepu IKEA). 

 

JARMARK REGIONALNY

 

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni warto zaopatrzyć się w naturalne produkty wzmacniające odporność, takie jak miód, imbir, cynamon czy inne rozgrzewające przyprawy. To także doskonały czas na uzupełnienie jesiennej spiżarni o zdrową żywność. Port Łódź zaprasza na Jarmark Produktów Regionalnych, który rusza w Centrum 24 listopada i potrwa do 4 grudnia. Wśród bogatej oferty wystawców znajdziemy miody z lokalnych pasiek, świeże i chrupiące pieczywo na naturalnym zakwasie, pełne smaku wędliny produkowane zgodnie z tradycyjnymi recepturami, sery korycińskie oraz bakalie. Dodatkowo pojawią się też stoiska z ręcznie wyrabianą biżuterię. 

 

Jarmark tradycyjnie będzie zlokalizowany obok sklepu Media Markt i dostępny będzie dla Klientów w godzinach funkcjonowania Centrum. 

 

 

 

ZMIEŃMY POWIETRZE NA LEPSZE, CZYLI ŁÓDŹ BEZ SMOGU

 

Najbliższa sobota (27 listopada) to ostatnia okazja by zapoznać się z zasadami dofinansowania do wymiany pieca. W Porcie Łódź w specjalnie oznaczonym punkcie doradczym (zlokalizowanym w pobliżu sklepów Orsay oraz H&M) pojawią się eksperci ze stowarzyszenia „Łódź bez smogu” oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska UMŁ. W godzinach od 12:00 do 17:00 będzie można porozmawiać z nimi o wpływie smogu na nasze otoczenie oraz zdrowie. Specjaliści, w ramach kampanii „Łódź OddychaMY”, doradzą też co zrobić, by wymienić swój piec na nowy i uzyskać na to działanie dofinansowanie, pomogą też wypełnić wniosek. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »