Gospodarka » Przemysł

Uponor w energooszczędnym obiekcie Panattoni Europe

Uponor w energooszczędnym obiekcie Panattoni Europe
Zobacz więcej zdjęć »
Uroczystość otwarcia z udziałem Sekretarz Stanu Dorothee Bär. Nowe centrum logistyczne zapewnia ulepszony bilans energetyczny.

Panattoni Europe, deweloper i inwestor nieruchomości przemysłowych, zrealizował obiekt logistyczny w miejscowości Haßfurt w Dolnej Frankonii i w obecności Dorothee Bär, Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej przekazał go firmie Uponor. Jyri Luomakoski, Prezes Uponor, oraz Heiko Folgmann, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu w pionie Building Solutions Europe a także Dyrektor Zarządzający na Niemcy, przyjęli symboliczny klucz, rozpoczynając eksploatację 16 800 m2 powierzchni logistycznej.

Uponor - wiodący światowy dostawca rozwiązań grzewczych, chłodzących oraz instalacji wodociągowych - z nowego centrum logistycznego będzie dostarczać swoje produkty na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Prace budowlane rozpoczęły się w październiku 2014 r. i obejmowały także instalację najnowszych technologii Uponor. System grzewczo-chłodzący w obiekcie opiera się na instalacji kaskadowej czterech pomp ciepła typu powietrze / woda firmy Ochsner, spełniających najwyższe standardy energetyczne. "Dzięki nowoczesnym systemom Uponor możliwe będzie osiągnięcie oszczędności energii i kosztów eksploatacji rzędu 60.000 EUR rocznie", powiedział Fred Markus Bean, Partner Zarządzający Panattoni Europe. Oprócz energooszczędności, systemy Uponor pozwalają również na ograniczenie emisji CO2, jak dodaje Heiko Folgmann: "Lokalizacja nowego centrum logistycznego oznacza, że transportując nasze towary będziemy pokonywać około 1,2 miliona kilometrów mniej i dzięki temu obniżymy emisję CO2 o 950 ton rocznie."

Panattoni Europe zainwestował w projekt w Haßfurcie ośmiocyfrową kwotę. „Obecna inwestycja dobitnie pokazuje, że jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom doskonałe rozwiązania również z dala od klasycznie rozumianych ośrodków logistycznych”, mówi Bohne, kontynuując: „projekt na miarę klienta, który nadaje się też do wykorzystania przez innych najemców, doskonałe parametry ekologiczne konstrukcji oraz terminowość to nasze atuty w tej realizacji”.

O Uponor

Uponor jest wiodącym światowym dostawcą instalacji wodociągowych oraz systemów ogrzewania/chłodzenia płaszczyznowego. W krajach skandynawskich firma jest również znaczącym dostawcą dla sektora budowlanego. Zatrudniając około 3.800 pracowników na całym świecie, Uponor jest solidnym partnerem dla handlowców, techników, projektantów, inwestorów, generalnych wykonawców i kadry zarządzającej z sektorów budownictwa, rolnictwa, handlu i przemysłu. Rozwiązania firmy przyczyniają się do poprawy jakości życia na całym świecie i reprezentują wartości takie jak komfort, zdrowie, oszczędność, ekologiczność i bezpieczeństwo. Firma jest notowana na giełdzie w Helsinkach a w roku 2014 jej przychody przekroczyły kwotę miliarda euro. http://www.uponor.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »