Społeczeństwo » Społeczeństwo

UPS PRZEKAZUJE 60 000 USD NA ORGANIZACJE CHARYTATYWNE W POLSCE

UPS PRZEKAZUJE 60 000 USD NA ORGANIZACJE CHARYTATYWNE W POLSCE
Zobacz więcej zdjęć »
Granty dla trzech polskich organizacji to część szerszego zaangażowania UPS na rzecz społeczności lokalnej i przyczynienie się do realizacji celu przepracowania 20 milionów godzin pracy w ramach wolontariatu do 2020.

Fundacja UPS, realizująca globalne programy społeczne z ramienia UPS (NYSE: UPS), przekazała 60 000 USD na wsparcie trzech organizacji charytatywnych w Polsce. Granty zostały przekazane organizacjom charytatywnym podczas uroczystego spotkania w siedzibie głównej UPS w Warszawie. Przyznane granty są częścią globalnego zobowiązania UPS do wspierania lokalnych społeczności, w których firma operuje.

“Wolontariat jest kluczowym elementem kultury UPS i zawsze jestem zdumiony tym, jak hojnie pracownicy UPS poświęcają swój czas, aby pomóc potrzebującym,” powiedział Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny UPS Polska. “W ubiegłym roku prawie 800 pracowników UPS zgłosiło się na ochotnika by przepracować niemal 8500 godzin wolontariackich, wspierając ponad 20 inicjatyw w całej Polsce. Jestem bardzo dumny z tego, jak zaangażowani w poprawę życia innych ludzi są pracownicy UPS nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie”.


            Następujące organizacje, wszystkie wspierane przez wolontariuszy UPS, otrzymały granty w wysokości 20 000 USD:

1.    Polski Związek Niewidomych, organizacja zrzeszająca osoby niewidome i słabowidzące w Polsce. Organizacja pomaga i wspiera wszystkich, którzy stracili lub tracą wzrok; wspiera niewidomych i niedowidzących w zwiększaniu samodzielności, w tym samodzielnym wykonywaniu różnych zadań, przy użyciu metod niewymagających wzroku, prowadzi programy mające na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu i wyeliminowaniu izolacji i poczucia osamotnienia poprzez możliwość rozwoju aktywnego życia społecznego i zawodowego.

 

 

 

2.    Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek, obejmuje domową opieką paliatywną nieuleczalnie chore i umierające dzieci z kilku powiatów województwa mazowieckiego. Pracownicy Fundacji towarzyszą dziecku i rodzinie podczas choroby, umierania oraz śmierci. Śmierć dziecka nie przerywa opieki na rodziną, rodzice są zapraszani na grupę wsparcia, która jest prowadzona przez Fundację.

 

 

3.    Bank Żywności w Olsztynie, pozyskuje i dystrybuuje żywność potrzebującym mieszkańcom Warmii i Mazur. Ponadto organizacja prowadzi edukację na temat właściwego odżywiania i zapobiegania marnotrawieniu żywności.

 

UPS wspiera i działa na rzecz społeczności lokalnych, w których operuje. W 2014 r. Prezes i Dyrektor Generalny UPS David Abney zapowiedział, że do 2020 roku 454 000 pracowników UPS na całym świecie przepracuje 20 milionów godzin w ramach wolontariatu. Firma jest na dobrej drodze by osiągnąć ten cel.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SolskiComms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »