Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Urlop - gdzie się wybrać?

Planujesz urlop? Nie potrafisz się zdecydować dokąd pojechać? Góry, morze, Mazury? Każdy z tych regionów ma swoje uroki i zalety. Warto jednak czasem pojechać w te miejsca, których jeszcze nie znamy, tam gdzie nie ma tłoku.

Świetnym rozwiązaniem mogą być dla nas nieco zapomniane Góry Izerskie.

Góry Izerskie znajdują się w południowo-wschodniej części naszego kraju, tuż przy granicy z Czechami. Góry Izerskie stanowią część Sudetów Zachodnich. Najwyższe wzniesienie tych gór to Wysoki Grzbiet (Wysoka Kopa) o wysokości 1126 m n.p.m. Góry Izerskie można uznać za niezbyt wysokie. Mają łagodne wierzchowiny, powstałe na skutek działań erozyjnych. Góry zbudowane są w głównej mierze ze starych przeobrażonych skał. Do tychże skał metamorficznych można zaliczyć gnejsy, granitoidy oraz łupki łyszczykowskie. Widoczne są także wkładki amfibolitów.

Z przyrodniczego punktu widzenia Góry Izerskie to miejsce, które sprzyja rozwojowi torfowisk. Dzieje się tak głównie z uwagi na fakt spłaszczonych wierzchowin oraz mały odpływ. Te unikatowe torfowiska wysokogórskie są bardzo cenne pod względem florystycznym – można tutaj spotkać niezwykle ciekawe i rzadkie gatunki roślin. Z uwagi na ten fakt powstały tutaj dwa rezerwaty przyrody: Torfowiska Doliny Izery oraz Krokusy w Górzyńcu. Jednym z głównych miast w pobliżu Gór Izerskich jest Świeradów Zdrój. Świeradów Zdrój hotele są idealnym miejscem na wypoczynek. Świeradów Zdrój hotele są świetnym rozwiązaniem na spędzenie udanego wypoczynku w ciekawej lokalizacji, w pięknym krajobrazie gór.

Góry to fantastyczne miejsce na wypoczynek. Piesze wędrówki po górskich szlakach to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu. Często zapominamy o tym jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu. Spędźmy te wakacje aktywnie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »