Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Urlop w górach? Dlaczego warto?

Przed nami równie kapryśny marzec. Pogoda w kratkę, słońce przeplatane z deszczem, śniegiem, niską i wysoką temperaturą, nie zachęca do podróżowania. Z utęsknieniem czekamy na lato, okres urlopowy, w którym wypoczywamy, wyjeżdżamy, zwiedzamy. Czy góry to dobry pomysł na wakacje?

Dla zdecydowanej większości podróżników tak. Tutaj jak nigdzie indziej możemy wypocząć na łonie natury, pospacerować, posłuchać ptaków. Nie musimy wyjeżdżać daleko. Piękne górskie krajobrazy oraz świeże powietrze mamy na wyciągnięcie ręki.

Dlaczego góry to dobry pomysł na wakacje?

1. Doceńmy to co jest tak blisko

Polskie góry, to jedne z najpiękniejszych szlaków, krajobrazów. To wspaniała natura, parki narodowe, wodospady. Gdzie wypoczniemy lepiej, aniżeli na łonie naszej, narodowej natury?

2. Spróbujmy zbójnickich przysmaków

Wiadomo, że najlepsze specjały czekają na nas w góralskich chatach. Nigdzie indziej nie posmakujemy pysznych oscypków, grillowanych ziemniaków, mięsa tak smacznie przyrządzonego na gorącym ruszcie. Górale wiedzą co dobre. Nie pozwolą, żeby turysta wyjechał od nich głodny.

3. Rodzinnie

W górskich miejscowościach nie brakuje gospodarstw agroturystycznych, gdzie nasze dzieci będą mogły pobyć ze zwierzętami, zjeść pysznego sera koziego czy napić się mleka prosto od krowy. W takich miejscach dzieci czują się bezpiecznie, a my mamy pewność, że zapewniamy naszym pociechom najlepsze warunki.

4. Pięknie

Nie ma piękniejszych krajobrazów niż górska polana. Co więcej, możemy jej dotknąć podczas pieszych wędrówek. Z dzieckiem możemy wybrać szlak niebieski, sami możemy pokusić się na wyprawę szlakami czarnym lub czerwonym. Taka przygoda na pewno nie zdarzy się nigdzie indziej.

5. Niskim kosztem

Dla polskich oraz zagranicznych turystów, górskie wojaże będą prawdziwym zbawieniem dla kieszeni. Ani noclegi, ani jedzenie nie kosztują tutaj zbyt wiele. Nawet wyjazd dla całej rodziny zmieści się w klasycznym budżecie. Tego rodzaju urlop będzie świetną alternatywą dla wyjazdów zagranicznych, dużo droższych a nie zawsze przyjemniejszych i bezpiecznych.

Góry, to klasyka, pomysł na wyjazd, który zawsze kończy się dobrze. W górach czeka na nas niezapomniana garść wrażeń i dużo pozytywnych emocji. Na podróżników czekają także miejscowe specjały oraz prawdziwa, góralska zabawa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o noclegach w Karkonoszach, zajrzyj tuRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sanduciorbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »