Dom » Nieruchomość

Uroczyste otwarcie Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim

W ostatni weekend kwietnia otwarto nową galerię handlową Neptun w Starogardzie Gdańskim. Dekpol był generalnym wykonawcą inwestycji, a wartość kontraktu przekroczyła 100 mln zł.

W uroczystości uczestniczyli Janusz Stankowiak Prezydent Miasta Starogard Gdański, Leszek Burczyk Starosta Starogardzki, przedstawiciele inwestora - Spółki Galeria Neptun oraz Mariusz Tuchlin Prezes Zarządu Dekpol S.A. Galeria Neptun jest największą inwestycją, zrealizowaną w stolicy Kociewia, w ciągu ostatnich lat.

Dekpol w ramach generalnego wykonawstwa był odpowiedzialny za budowę i aranżację trzykondygnacyjnego centrum handlowego o łącznej powierzchni ponad 55 066 m2 wraz z jednokondygnacyjnym parkingiem podziemnym, obejmującym 618 miejsc parkingowych. Budowa Galerii Neptun była jednym z kluczowych projektów, realizowanych w ostatnim czasie przez Dekpol. Jestem przekonany, że wykorzystując nasze doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje, stworzymy jeszcze wiele atrakcyjnych inwestycji na Pomorzu – komentuje Mariusz Tuchlin Prezes Dekpol S.A.

Nowa Galeria Neptun powstała w ścisłym centrum Starogardu Gdańskiego, przy skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej i al. Jana Pawła II. Galeria powstała w miejscu byłej fabryki obuwia z uwzględnieniem jej oryginalnej, zabytkowej architektury. W elewacji budynku zastosowano industrialną paletę barw, opartą na kontraście czerwieni z pełną skalą szarości. W całej galerii dominuje naturalny kolor cegły o nieregularnej powierzchni i barwie w towarzystwie nowoczesnego szkła. Architektura Galerii Neptun jest doskonałym pomostem pomiędzy historią miejsca a nowoczesnym designem budynku.

Dekpol to firma z dwudziestoletnim doświadczeniem, która poza generalnym  wykonawstwem, rozwija także działalność deweloperską oraz produkcję konstrukcji stalowych i osprzętu do maszyn budowlanych. Od początku roku Dekpol jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Dotychczas Spółka zrealizowała wiele inwestycji infrastrukturalnych i komercyjnych w regionie Pomorza, a także na terenie całego kraju.

Więcej informacji na www.dekpol.pl

Nadesłał:

www.dekpol.pl
http://dekpol.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »