Moda » Odzież

Uroczystości i obrzędy

Uroczystości i obrzędy
Zobacz więcej zdjęć »
Najważniejsze chwile w życiu wymagają odpowiedniej oprawy. A tak już w naszej tradycji się utarło, że momenty niezapomniane są ustanowione przez religię. Żyjąc w państwie katolickim i będąc członkiem tej wspólnoty chcąc nie chcąc jesteśmy zobligowani do sprawowania pewnych obrzędów.

Jak się okazuje tradycja ludowa, świecka ściśle łączy się z tą religijną. Ale to nie jedyny mix jaki możemy wskazać na przykład przy okazji ślubu. W tym przypadku (jak również przy I komunii czy nawet pogrzebów) pojawia się aspekt typowy dla współczesnej kultury. Jest to oczywiście moda ślubna. Obejmuje ona nie tylko takie aspekty jak suknie ślubne  czy garnitury. Okazuje się, że suknie ślubne Kraków są jedynie jednym z niewielu aspektów tej wielkiej machiny. Moda ślubna obejmuje bowiem wszystko, co związane jest z oprawą ślubu - począwszy od obrączek przez kwiaty po sam przebieg wesela.

                I choć wstyd nam się do tego przyznać moda pojawia się również na polu funeralnym. Przemowy, odpowiednie wiązanki, wybór trumny i stroju dla zmarłego  - to usługi, których nie da się również uchronić od trendów i mody. Choć nawet nie jesteśmy tego świadomi często ulegamy i takim wpływom. Często o preferencjach dotyczących samego pomnika czy stroju mówią i sami starsi ludzie, wprawiając swoich bliskich w osłupienie. Dziś możemy mówić już nawet o specyficznym rodzaju reklamy - o reklamie funeralnej. A najbardziej typowym jej przykładem jest bardzo znana reklama producenta trumien. Mowa oczywiście o kalendarzu na kartach którego każdy miesiąc reprezentowany był przez inną, obnażoną modelkę - w pobliżu trumny rzecz jasna.

                O pierwszej komunii nawet nie trzeba wspominać - to co obecnie dzieje się w tym zakresie przechodzi wszelkie pojęcie. Na szczęście wielu rodziców decyduje się ograniczyć przynajmniej modę. Dzieci zazwyczaj ubrane są w jednakowe stroje - zupełnie inaczej sprawa wygląda  już w przypadku samych upominków...Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »