Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Ursus – dzielnica przyjazna najmłodszym

Ursus staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem dla małych mieszkańców Warszawy. W dzielnicy istnieją i wciąż powstają liczne miejsca stworzone specjalnie z myślą o maluchach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


W centrum kultury

Prężnie działające ursuskie domy kultury Miś (ul. Zagłoby 17) i Kolorowa (ul. Sosnkowskiego 16) zapraszają wszystkich, którzy chcą rozwijać pasje artystyczne. Oferują najmłodszym zajęcia plastyczne, muzyczne i teatralne. Organizują bieżące i cykliczne imprezy oraz koncerty. Już 15. maja w Domu Kultury Kolorowa dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienie teatralne pt. Wyprawa dr Dolittle, a 22. maja w Domu Kultury Miś całą rodziną będzie można wziąć udział w festynie rekreacyjnym: Mama, Tata i Ja oraz zobaczyć widowisko estradowe z udziałem zespołów muzycznych.

Place zabaw na piątkę

Według Raportu o stanie miejskich placów zabaw w Warszawie opracowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w 2008 roku, na terenie Ursusa znajdują się najlepsze pod względem bezpieczeństwa, czystości i estetyki place zabaw w całej Warszawie. Dzielnica oferuje sześć takich obiektów, z których najnowocześniejsze położone są przy ul. Dzieci Warszawy, ul. Wojciechowskiego oraz u zbiegu ulic Koronacyjnej i Bony. Wszystkie zostały wyposażone w nowe, ciekawe konstrukcje oraz najnowsze urządzenia służące zabawie. Ich atutem jest też usytuowanie w przyjaznym otoczeniu, blisko zieleńców i parków.

Szczególnym powodzeniem wśród najmłodszych cieszy się duży i innowacyjny plac zabaw Hasanka przy ul. Wojciechowskiego. Zostały w nim wydzielone obszary dla maluchów i młodzieży. Obiekt dysponuje huśtawkami, karuzelami, labiryntami oraz pajęczyną do wspinaczki. Na nieco starsze dzieci czeka tu skate park i ściana wspinaczkowa.


Największe centrum rozrywki

W ursuskim CH Skorosze przy ul. Składkowskiego powstał także jesienią ubiegłego roku największy warszawski park rozrywki dla dzieci. Kraina Zabawy Tęcza www.tecza-skorosze.pl dysponuje niesamowitą powierzchnią ponad 1000 mkw. Oferuje dzieciom przeróżne atrakcje. Centrum to ogromny, 3-poziomowy park rurowy, w którym znajduje się 15 zjeżdżalni tubowych i spiralnych, labirynty, ścianki wspinaczkowe, wieże, podwieszane mosty, baseny z barwnymi piłeczkami, czy armatki pneumatyczne.
Najmłodsze dzieci do trzeciego roku życia mają na terenie kompleksu zapewnioną osobną przestrzeń, gdzie mogą korzystać z samochodzików, domków, zjeżdżalni i basenów do nurkowania w kolorowych kulach. Rodzice i opiekunowie mogą się bawić z maluchami, albo odpocząć w przytulnej kawiarence. Na terenie centrum dostępny jest bezpłatny hot spot. Tęcza organizuje także cyklicznie imprezy okolicznościowe dla dzieci a także warsztaty plastyczne. 

Obiekty sportowe

Najmłodsi sportowcy mieszkający w tym rejonie miasta mogą również wybrać się na basen w Ośrodku Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursus, gdzie prowadzone są lekcje nauki pływania dla dzieci. Natomiast na małych amatorów futbolu czeka boisko sportowe Orlik przy ul. Sosnkowskiego. Zaplecze kompleksu stanowią boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Obiekt został wyposażony w liczne udogodnienia dla milusińskich.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kraina Zabawy Tęcza
http://www.tecza-skorosze.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »