Dom » Budownictwo

Urządzamy bezpieczną kuchnię

Od czego rozpocząć projektowanie kuchni marzeń? Jej przestrzeń powinna od początku charakteryzować się funkcjonalnością, nawet przy niewielkim metrażu – tak jak w przypadku bloków.

Dobrym pomysłem może być przede wszystkim skorzystanie z mądrej porady projektanta wnętrz, który zaplanuje zabudowę w taki sposób, aby pomieścić wszystkie niezbędne elementy na niewielkiej przestrzeni. Jeżeli kuchnia wydaje się nieprzeciętnie mała, powiększą ją półki przytwierdzone do ściany, zamiast często wybieranych szafek.

By zadbać o przyjazny nastrój w kuchni, zastosuj jasne barwy rolet, obrusu, naczyń i wszelkich dodatków. Świetnie prezentuje się też kuchnia ozdobiona stonowanymi barwami, takimi jak delikatne biele i szarości. Tak właśnie wygląda wystrój w stylu skandynawskim – pozornie surowym, a faktycznie przyjaznym dzięki pastelowemu wykończeniu.

W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo w kuchni? Jeżeli masz w zwyczaju korzystać z gazu do podgrzewania posiłków, należy już na początku zainstalować w niej system detekcji gazu. Detektory gazów funkcjonują podobnie do czujnika czadu – sygnalizuje niebezpieczeństwo wizualnie i fonicznie. Robi to niemal natychmiastowo. Najkorzystniej, jeżeli system detekcji gazu jest na stałe powiązany z zaworem elektromagnetycznym, w podobnej sytuacji odcinany jest napływ gazu do domu. System detekcji gazu będzie najbardziej efektywny, jeżeli czujnik umieścisz tuż pod sufitem.
 
Poza odpowiednim wyglądem i bezpieczeństwem, istotna jest dodatkowo dobrze wybrana podłoga w kuchni. Istnieje cała gama dostępnych materiałów. Niektórzy stawiają na typowe linoleum ze względu na jego niewielki koszt oraz opcję prostej zmiany. Jeszcze lepiej mogą zdać egzamin płytki ceramiczne – wykazują odporność na ścieranie i łatwo utrzymać je w  stałej czystości. Możesz dobrać też często stosowane płytki marmurowe, granitowe lub granitowo-kwarcowe.

Nim wykończysz swoją wymarzoną kuchnię, zorientuj się, jak najkorzystniej porozstawiać zabudowę i dodatki. Zapewnij też bezpieczeństwo i swobodę przemieszczania się po wnętrzu, w jakim spędzamy znaczną część dnia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »