Dom » Wnętrza

Urządzanie pokoju nastolatka to poważna sprawa

Urządzanie pokoju nastolatka to poważna sprawa
Zobacz więcej zdjęć »
Pokój nastolatka, to nie żaden tam zwykły pokój. To całe królestwo, w którym odbywają się arcyważne spotkania z rówieśnikami i drobiazgowe przygotowania do wielkiego wyjścia. To miejsce, w którym młody człowiek nie tylko śpi i odrabia lekcje, ale też spędza długie godziny ze słuchawkami na uszach.

Dlatego bardzo ważne jest, aby jego pomieszczenie urządzone było  funkcjonalnie i w taki sposób, aby czuł się w nim dobrze.

 

Na rynku nie brakuje mebli i rozwiązań, dzięki którym pokój nastolatka może stać się bardziej funkcjonalny i wygodny. Jednak przed przystąpieniem do wyboru najbardziej odpowiedniego wyposażenia, warto uświadomić sobie, że nie urządzamy tego pomieszczenia dla siebie. Pokój kilkunastolatka powinien podobać się przede wszystkim dziecku i odpowiadać jego zainteresowaniom. Dlatego urządzanie najlepiej zacząć właśnie od rozmowy z nastolatkiem. Dobrym punktem wyjścia będzie też wspólne przejrzenie zdjęć w Internecie, wizyta w sklepie, w którym można zobaczyć gotowe aranżacje.

- Na naszych stronach oraz w katalogu, znaleźć można setki inspirujących zdjęć, jednak konkretne rozwiązania warto też zobaczyć „na żywo". Dlatego zachęcamy do wizyty w IKEA Kraków, gdzie do dyspozycji klientów jest ponad 60 w pełni zaaranżowanych wnętrz, w tym 10 umeblowanych pokojów dziecięcych i młodzieżowych - mówi Magdalena Gorecka-Przepolska, Kierownik Marketingu IKEA Kraków. - Dla wszystkich zainteresowanych urządzeniem pokoju nastolatka, przygotowaliśmy też ofertę specjalną - do 23 sierpnia wybrane meble do pokoju dziecięcego i nastolatka można kupić z 10% rabatem - dodaje.

Niezależnie od tego, czy pokój urządzamy pasjonującemu się sportem lub grami komputerowymi młodemu człowiekowi czy zafascynowanej modą i muzyką nastolatce, nie może w nim zabraknąć wygodnego łóżka, biurka i miejsca na spotkania ze znajomymi.

- Sprytnym rozwiązaniem, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, jest zamontowanie łóżka na antresoli. Pozwala to praktycznie podwoić dostępną przestrzeń. Pod łóżkiem bez problemu zorganizujemy strefę do odpoczynku lub spotkań ze znajomymi - zmieści się tu np. wygodna sofa. Ale dodatkową przestrzeń możemy też wykorzystać na postawienie biurka - podpowiada Michał Maciocha Kierownik sprzedaży z IKEA Kraków. - Innym ciekawym rozwiązaniem, coraz częściej wybieranym przez klientów, jest zainstalowanie pod na antresoli, pod łóżkiem specjalnego blatu, który z powodzeniem zastąpi biurko i pozwoli zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca - dodaje.

W pokoju nastolatka nie może zabraknąć też pojemnej szafy oraz półek na książki i płyty. Dobrze sprawdzą się tu półki wiszące nad łóżkiem lub biurkiem. Zaoszczędzone w ten sposób miejsce możemy przeznaczyć np. na dodatkowy stolik na laptopa czy praktyczny stojak na ubrania. Warto pomyśleć też o lekkich fotelach, stoliku na kółkach czy rozmaitych poduchach, dzięki którym nastolatek w każdej chwili „po swojemu" zmieni aranżację pokoju lub przygotuje go na wizytę rówieśników.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »