Technologie » Komputery

Urządzenia bizhub Konica Minolta nagrodzone przez BLI

Urządzenia bizhub Konica Minolta nagrodzone przez BLI
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzenia wielofunkcyjne bizhub C203 oraz bizhub C253 firmy Konica Minolta otrzymały od Buyers Laboratory Inc. wyróżnienia „Pick of the Year”.

Buyers Laboratory Inc. (BLI), jedno z najważniejszych niezależnych laboratoriów przeprowadzających testy urządzeń biurowych, po raz kolejny przyznało swoje wyróżnienia „Pick of the Year". Przyznawane co pół roku przez BLI wyróżnienia otrzymują produkty, które uzyskały najlepsze wyniki pod względem niezawodności, łatwości obsługi, jakości obrazu, wydajności i ekonomiczności. Według techników BLI na najwyższe oceny wśród testowanych kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych zasłużyły bizhub C203 oraz bizhub C253 firmy Konica Minolta.

„bizhub C203, oprócz dobrych wyników w testach, wyróżnia się zestawem funkcji rzadko spotykanych w urządzeniach pracujących z taką prędkością - zszywaniem broszurowym, drukiem dwustronnym na papierze o formacie do 311 x 457 mm i panelem sterowania z ekranem dotykowym. Zarówno funkcjonalność bizhub C203, jak i jego niska cena sprawiają, że to urządzenie jest klasą samą dla siebie" - powiedział George Mikolay, edytor BLI.

Wyjątkowa niezawodność mechanizmu drukującego bizhub C203 została potwierdzona w teście wytrzymałościowym, polegającym na wykonaniu 100 000 wydruków. Technicy BLI docenili również fakt, że bizhub C203 drukuje na papierze o wyższej gramaturze niż konkurencyjne urządzenia. Prędkość kopiowania i drukowania oraz jakość obrazu została oceniona w kategoriach od bardzo dobrej do znakomitej. Na uznanie zasłużyły również funkcje z zakresu zabezpieczenia danych, w tym automatyczne nadpisywanie zawartości dysku twardego.Urządzenie bizhub C253 firmy Konica Minolta otrzymało wyróżnienie „Pick of the Year" za niezawodność, najwyższą jakość druku oraz ergonomiczną budowę.

„Oprócz wysokiej niezawodności, urządzenie bizhub C253 charakteryzuje również wyjątkowa żywotność tonerów. Użytkownicy bizhub C253 mogą sami wymieniać materiały eksploatacyjne, co ogranicza przestoje w pracy i zapewnia dostępność urządzenia" - powiedział Pete Emory, kierownik ds. testów laboratoryjnych BLI.Obsługa bizhub C253 jest niezwykle prosta. Duży panel sterowania, wyposażony w kolorowy ekran dotykowy, umożliwia wyświetlenie jednego z dwóch interfejsów do sterowania kopiowaniem wybranym przez użytkownika. W celu ułatwienia dostępu do często używanych funkcji, na ekranie można umieścić dwie dowolne pozycje menu (spośród 40 dostępnych). Obsługa sterownika drukowania jest również bardzo prosta, a użytkownicy o wyższych wymaganiach w zakresie koloru mogą skorzystać z kontrolera EFI Fiery. Urządzenie jest wyposażone w znakomity zestaw zabezpieczeń obejmujących automatyczne nadpisywanie zawartości dysku twardego.„Jesteśmy dumni z wyróżnień BLI „Pick of the Year Fall 2008", które otrzymały nasze kolorowe urządzenia wielofunkcyjne bizhub C203 i bizhub C253" - powiedział Olaf Lorenz, Dyrektor Generalny Działu Marketingu Międzynarodowego w firmie Konica Minolta Business Solutions Europe. „Cieszymy się zwłaszcza z tego, że testerzy BLI zwrócili uwagę na łatwość obsługi i wyróżniającą się jakość druku zaprezentowaną przez nasze urządzenia - cechy, które sami uznajemy za najważniejsze. To właśnie na nich, a także na wydajności i niezawodności, koncentrujemy nasze wysiłki, nieustannie wprowadzając ulepszenia." 

Informacje o firmie Konica Minolta Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy Konica Minolta Holdings z siedzibą w Japonii. Konica Minolta dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi dla biznesu, usprawniające procesy związane z drukowaniem, kopiowaniem i archiwizacją dokumentów. Konica Minolta jest producentem i dostawcą urządzeń wielofunkcyjnych, kopiarek i drukarek laserowych oraz cyfrowych systemów produkcyjnych monochromatycznych i kolorowych. Konica Minolta stale powiększa swoją ofertę, koncentrując się na urządzeniach do druku w kolorze. Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się na stronie internetowej www.konicaminolta.pl  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »