Technologie » Komputery

Urządzenia Panasonic TOUGHBOOK z certyfikatem Android Enterprise Recommended

To oznacza, że modele spełniają wszystkie wymagania stawiane przez Google wzmocnionym urządzeniom biznesowym m.in. w obszarze bezpieczeństwa i wytrzymałości. Jednostki FZ-T1 i FZ-N1 jako pierwsze modele Panasonic z systemem Android uzyskały ten certyfikat.

Android Enterprise Recommended ma ułatwiać firmom wybranie i wdrożenie urządzeń z Androidem oraz odpowiednich usług i zarządzanie nimi. Włączenie urządzeń do programu oznacza, że spełniają one wysokie standardy określone przez Google związane z wykorzystywaniem ich w firmie. Specjalną kategorię wydzielono dla modeli wzmocnionych, które są zaprojektowane do pracy w wymagających warunkach. Muszą one być aktualizowane przez długi czas oraz spełniać dodatkowe kryteria, takie jak odporność na upadki czy zapylenie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Modele Panasonic TOUGHBOOK FZ-T1 i FZ-N1 zostały certyfikowane przez Google w kategorii urządzeń typu rugged. Spełniają zatem wymagania dotyczące wzmocnienia, bezpieczeństwa, funkcji zarządzania i systemu wsparcia Android Enterprise.

Wytrzymałość

Kryteria Google obejmują standard wojskowy MIL-STD810G, stopień ochrony przed dostępem pyłu i wody na poziomie co najmniej IP64 i wytrzymałość na upadki z wysokości 1,2 m. Oba urządzenia Panasonic TOUGHBOOK mają znacznie wyższe standardy wzmocnienia, o czym świadczy stopień ochrony IP68 oraz IP67. Ponadto TOUGHBOOK FZ-N1 może wytrzymać upadek z wysokości do 2,1 m, a FZ-T1 do 1,5 m.

Bezpieczeństwo

Program Android Enterprise Recommended wymaga regularnych aktualizacji zabezpieczeń - w ciągu 90 dni od ich udostępnienia przez pięć lat od wprowadzenia urządzeń na rynek. Panasonic w standardzie zapewnia co najmniej dwa uaktualnienia rocznie w trakcie eksploatacji produktu oraz przez rok od jej zakończenia. Opcjonalnie dostępny jest pakiet gwarantujący częstsze poprawki - dwa razy na kwartał przez pięć lat lub przez cały okres eksploatacji produktu plus trzy lata. Ponadto istnieje możliwość przedłużenia tego wsparcia nawet do 10 lat.

Zarządzanie urządzeniami firmowymi

Zgodnie ze standardem Google konieczne jest, aby certyfikowane urządzenia zapewniały możliwość zbiorczej rejestracji typu Zero-Touch oraz opcje rejestracji i konfiguracji urządzeń za pośrednictwem kodu QR i komunikacji NFC (Near Field Communication). Panasonic oferuje obie możliwości (QR i NFC), a także wsparcie dla systemów Mobile Device Management (MDM) i Enterprise Mobility Management (EMM) wiodących dostawców. Oprócz tego producent udostępnia klientom własne narzędzie do szybkiej konfiguracji urządzeń - Panasonic Rapid Configuration Tool (PARC).

Zabezpieczony na przyszłość

Aby zapewnić długoterminowe wsparcie systemu operacyjnego, certyfikowane urządzenia muszą obsługiwać jedną z nowszych wersji systemu - Android 7.0 lub nowszą. Urządzenia Panasonic FZ-T1 i FZ-N1 już teraz korzystają z systemu operacyjnego Android 8.1 (Oreo) i zostaną w przyszłości uaktualnione do systemu Android 9 (Pie). Kolejne aktualizacje systemu będą dostępne w zależności od możliwości sprzętowych.

- Klienci, którzy wdrażają w firmach urządzenia mobilne z systemem Android, chcą mieć pewność, że wybrane przez nich modele są przeznaczone do profesjonalnego wykorzystania i odpowiednio zabezpieczone. Jako europejski lider na rynku wzmocnionych urządzeń przenośnych Panasonic z przyjemnością uczestniczy w programie certyfikacji Google Enterprise Ready. Mamy pewność, że TOUGHBOOKI nie tylko spełniają, ale nawet przekraczają wyznaczone przez Google standardy w obszarze wzmocnienia, bezpieczeństwa, łatwości zarządzania i długoterminowego wsparcia - mówi Jan Kaempfer, dyrektor generalny ds. marketingu w Panasonic Computer Product Solutions.

TOUGHBOOK FZ-T1 to 5-calowy model łączący funkcje tabletu i smartfonu. Dzięki możliwości transmisji danych i połączeń głosowych, zintegrowanemu czytnikowi kodów kreskowych oraz wielu dostępnym akcesoriom urządzenie jest idealnym narzędziem dla pracowników mobilnych z branży handlowej, produkcyjnej, logistycznej, transportu oraz bezpieczeństwa publicznego.

TOUGHBOOK FZ-N1 o przekątnej 4,7 cali łączy funkcje tabletu, smartfonu i czytnika kodów kreskowych. Zintegrowany czytnik kodów 1D/2D jest nachylony pod kątem, co gwarantuje wygodę i większą produktywność. Dodatkowo opcjonalny pasywny i aktywny rysik umożliwia precyzyjne pisanie odręczne i rejestrowanie podpisów. Urządzenie jest w pełni wzmocnione, co zapewnia mu długą żywotność i bardzo niski całkowity koszt posiadania. Jego bateria pozwala na prace bez zasilania nawet do 19 godzin i można ja wymienić bez przerywania pracy tabletu. Ponadto dla modelu dostępny jest szereg akcesoriów, takich jak uchwyty czy stacja dokująca, co sprawia, że ​​jest to prawdziwie mobilne urządzenie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »