Społeczeństwo » Społeczeństwo

USA, WZRASTA ZAUFANIE DO ORGANICZNYCH PRODUKTÓW

USA, WZRASTA ZAUFANIE DO ORGANICZNYCH PRODUKTÓW
Zobacz więcej zdjęć »
Poniżej prezentuje wyniki ankiety z ubiegłego roku dotyczacej popularności produktów organicznych w USA.

Rodziny w USA coraz częściej decydują się na produkty organiczne i aż 81 procent z nich deklaruje, że przynajmniej czasami po nie sięga. Jest to jeden z wniosków wynikających z ankiety przeprowadzonej w styczniu 2013 roku przez Stowarzyszenie Handlu Organicznego (OTA).

Coraz więcej rodziców wybiera żywność organiczną przede wszystkim ze względu na zdrowie swoich dzieci (taką deklarację złożyła prawie połowa - aż 48 procent ankietowanych). Do produktów najczęściej kupowanych wymieniano owoce i warzywa. Zaraz za nimi plasują się: pieczywo, ziarna, nabiał oraz żywność pakowana. Sprzedawcy nie pozostają obojętni i wychodzą naprzeciw tej grupie konsumentów z coraz szerszą i atrakcyjniejszą ofertą.

Ankietowani do najważniejszych zalet żywności organicznej zaliczyli: brak toksycznych i trwałych pestycydów oraz nawozów sztucznych (30 procent), brak antybiotyków i hormonów wzrostu (29 procent) oraz naturalny, niemodyfikowany genetycznie wygląd i smak (22 procent).

Wśród konsumentów wzrosła również świadomość znaczenia pieczęci USDA. Produkty nią opatrzone wybierane są częściej od tych, które jej nie posiadają. Ponadto w porównaniu z poprzednim rokiem zwiększyło się zaufanie ankietowanych - zwłaszcza młodych rodziców, do żywności organicznej.

Wyniki badań oparte są na odpowiedziach pochodzących z 1239 gospodarstw domowych w USA.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Perla Negra Boutique
http://www.perlanegra.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »