Firma » System prawny

Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Komentarz LexisNexis

LexisNexis Polska wprowadziła na rynek najnowszy komentarz do Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Publikacja zawiera szczegółowe omówienie zadań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Komentarz uwzględnia zarówno najnowsze zmiany dokonane w samej ustawie, jak i liczne zmiany przepisów mających związek ze stosowaniem regulacji o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, które weszły w życie z końcem 2011 r. i 1 stycznia 2012 r. Wynikają one zwłaszcza z ustawy z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. 
Autorzy – dr Andrzej Kiełtyka i Andrzej Ważny – prezentują nie tylko własne pragmatyczne przekonania, ale przede wszystkim odnoszą się do orzecznictwa sądów oraz poglądów wyrażonych w literaturze przedmiotu, opierając się na regulacjach rodzimych, z zakresu prawa wspólnotowego i międzynarodowego.

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla sędziów, prokuratorów, adwokatów, kuratorów sądowych, funkcjonariuszy Policji i pracowników socjalnych, a także osób zainteresowanych problematyką przeciwdziałania przemocy w rodzinie.


Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/prawo/31112,ustawa-o-przeciwdzialaniu-przemocy-w-rodzinie-komentarz-praktyczny.html 

Więcej informacji o produktach i firmie znajduje się na stronie internetowej: www.lexisnexis.pl


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

edyta.mazerska@lexisnexis.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »