Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

„Uszyj Jasia”, czyli charytatywna akcja w Zielonych Arkadach

„Uszyj Jasia”, czyli charytatywna akcja w Zielonych Arkadach
Zobacz więcej zdjęć »
Pracownia krawiecka w Centrum Handlowym?

Każdy odwiedzający 12 października Zielone Arkady będzie mógł uszyć poszewkę dla najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Pomagać można na wiele sposobów. Ofiarowanie swojego czasu i zaangażowania to wszystko czego potrzeba, aby wspomóc małych pacjentów z bydgoskiego szpitala. To już kolejna edycja charytatywnej akcji „Uszyj Jasia” w Zielonych Arkadach. W jej ramach wszyscy chętni będą mogli wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów, szyjąc kolorowe poszewki na poduszki. Stanowiska z maszynami do szycia, kilometry kolorowych materiałów i społeczność, która chce nieść pomoc - to czynniki gwarantujące sukces akcji. Uszyte poszewki podczas nadchodzącego wydarzenia zostaną przekazane przez Zielone Arkady Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Akcja ma wymiar nie tylko materialny, ale także terapeutyczny - kolorowe tkaniny na podarowanych poszewkach sprawiają, że dzieci lepiej znoszą pobyt w szpitalu. Żeby dołączyć do grona pomagających, nie trzeba posiadać umiejętności w szyciu. Wystarczy tylko 5 minut, aby podarować prezent od serca. Akcja skierowana jest dla wszystkich - rodzin z dziećmi, osób starszych, nastolatków czy grup przyjaciół.

„Cieszymy się, że Zielone Arkady są miejscem, gdzie nie tylko dokonuje się zakupów, ale także pomaga. Kolejna już edycja „Uszyj Jasia” w naszym centrum jest wspaniałą okazją aby sprawić radość najmłodszym pacjentom w towarzystwie. Zachęcam wszystkich gorąco do wspólnego szycia.” - mówi Ewa Krassowska, dyrektor Zielonych Arkad.

Pomysłodawczynią jest Natalia Bielawska, mama 5-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. Inicjatywa powstała spontanicznie, kiedy w 2013 r. podczas pobytu z synkiem w szpitalu zauważyłam, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiłam znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poszewek - mówi Natalia. Pomysł został entuzjastycznie przyjęty i teraz akcja ma wymiar ogólnopolski, mając miejsce się w wielu miastach.

Akcja „Uszyj Jasia” będzie miała miejsce w sobotę, 12 października w Zielonych Arkadach. Stanowiska z maszynami do szycia i materiałami będą dostępne przez cały dzień.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »