Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Uwaga - Dziecko w kuchni!

Warsztaty „Bezpieczna kuchnia i pierwsza pomoc w stanach nagłych u dzieci” w IKEA Targówek

Wrząca woda, rozgrzany piekarnik, czy ostre noże w szufladzie – to tylko niektóre z zagrożeń czyhających na dziecko w kuchni. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych w ramach kampanii „Bezpieczny Maluch” - IKEA Targówek wspólnie z firmą partnerską IKEA FAMILY – Medikurs organizuje bezpłatne warsztaty, podczas których rodzice dowiedzą się jak wyeliminować źródła potencjalnych zagrożeń w kuchni oraz poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty odbywają się w dniach: 26 października oraz 10 listopada 2012 roku, w godzinach 15.00 – 20.00 w Dziale Jadalnia, na I piętrze sklepu IKEA Targówek.

Nie podwórko, ale dom jest miejscem, w którym dochodzi do największej liczby wypadków wśród najmłodszych. Jak pokazują statystyki, aż 40% niebezpiecznych dla dzieci sytuacji powstaje w domu. Na urazy najbardziej narażone są maluchy do 5 roku życia. W tym okresie dzieci są bardzo ciekawe świata, wszystkiego chcą dotknąć, a jednocześnie brakuje im zdolności przewidywania następstw działań. Kuchnia jest szczególnym miejscem, gdzie znajduje się najwięcej zagrożeń. Warto więc dowiedzieć się jak uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw i stworzyć bezpieczną dla dziecka przestrzeń.

 

Organizowane w IKEA Targówek bezpłatne warsztaty „Bezpieczna kuchnia i pierwsza pomoc w stanach nagłych u dzieci” mają na celu wesprzeć rodziców oraz opiekunów w bezpiecznym i zdrowym wychowaniu dziecka. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, o czym warto pamiętać, przygotowując dom i kuchnię na nadejście małego mieszkańca. Dodatkowo każdy będzie mógł wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia u dzieci. Prowadzone przez wykwalifikowanego ratownika medycznego praktyczne zajęcia pozwolą rodzicom opanować zasady udzielania pierwszej pomocy dziecku w stanach nagłych takich jak: oparzenia, zachłyśnięcia, urazy i utrata przytomności.

Wystarczy chwila nieuwagi, aby maluch znalazł się w niebezpiecznej sytuacji. Wielu wypadkom można zapobiec dzięki starannemu planowaniu, lub przez podjęcie prostych środków ostrożności. Dzięki praktycznym zajęciom w IKEA Targówek rodzice dowiedzą się jak w domu wyeliminować potencjalne źródła niebezpieczeństw korzystając min. z zabezpieczeń gniazdek, narożników, szafek, szuflad itp. dostępnych w IKEA. - mówi Kamila Popławska z IKEA Targówek.

 

Bezpłatne warsztaty „Bezpieczna kuchnia i pierwsza pomoc w stanach nagłych u dzieci” odbędą się: 26 października oraz 10 listopada, w godzinach 15.00 – 20.00 w Dziale Jadalnia na I piętrze sklepu IKEA Targówek.

 


Firma Medikurs – stworzona jest przez osoby z pasją, chcące podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu udzielania pomocy. Instruktorzy posiadają odpowiednie przygotowanie do prowadzenia szkoleń z pierwszej pomocy. Firma działa na mocy Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dnia 8 września 2006 roku. Jesteśmy instytucją oświatową, która posiada akredytację Ministerstwa Edukacji i Nauki. Medikurs jest organizatorem ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczny Maluch”, która wspiera bezpieczeństwo i zdrowy rozwój dziecka. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów pierwszej pomocy, którzy na co dzień pracują w: pogotowiu ratunkowym,
w szpitalach na oddziałach intensywnej terapii, szpitalnych oddziałach ratunkowych oraz Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Medikurs jest firma partnerską programu lojalnościowego IKEA FAMILY.


Więcej informacji udziela:

Kamila Popławska, Local Marketing Manager IKEA Targówek;

tel:+48 22 334 44 41; kamila.poplawska@ikea.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »