Dom » Budownictwo

VELUX Commercial dostarczył świetliki modułowe dla najbardziej ekologicznej fabryki mebli "The Plus"

Świetliki modułowe VELUX Commercial zostały wykorzystane w wyjątkowej na światową skalę budowli w norweskim Magnor. "The Plus", czyli budynek zaprojektowany jako duży znak "plus" widziany z góry, to jedna z najbardziej przyjaznych środowisku fabryk mebli na świecie.

Projekt, za którego realizację odpowiadała firma Vestre AS, uzyskał najwyższą klasyfikację środowiskową BREEAM - "BREEAM Outstanding".

Pasywne i ekologiczne budownictwo w "The Plus"

Podczas budowy "The Plus" zadbano o to, by spełnione zostały najwyższe standardy budownictwa pasywnego. Dzięki zastosowaniu m.in. świetlików dachowych VELUX Commercial i dobrych wartości izolacji termicznej, możliwe jest zminimalizowanie strat energii. Jej zużycie w budynku jest o 60% niższe niż w podobnych konwencjonalnych fabrykach, a emisja gazów cieplarnianych jest niższa o 55%.

Do wykonania konstrukcji nośnej wykorzystane zostały drzewa, pochodzące z terenu, na którym obecnie znajduje się fabryka. Na dachu, zaprojektowanym przez ekspertów w dziedzinie ekologii, swoje miejsce znalazło również około 900 paneli słonecznych. Będą one generować około 250 000 kWh odnawialnej energii każdego roku.

Modułowe świetliki VELUX Commercial w zielonym sercu "The Plus"

Generalnym wykonawcą była firma Ø. M. Fjeld, do której dołączyła firma VELUX Commercial ze względu na wcześniejsze doświadczenia i współprace. Świetliki użyte w fabryce mebli zostały specjalnie zaprojektowane, gdyż musiały mieć odpowiednio duży rozmiar. Ich wykorzystanie pozwoliło na zyskanie komfortowej wentylacji, dostępu do naturalnego światła i skutecznego rozwiązania w kwestii oddymiania.

VELUX Commercial jest niezawodny i zapewnia wyjątkową jakość. Oferują dobre produkty i całą wymaganą dokumentację, zapewniają dobre informacje zwrotne i szybko odpowiadają na pytania techniczne - mówi Jonas Nykänen, kierownik projektu, Ø. M. Fjeld

Moduły wentylacyjne są połączone, a latem przy ich otwarciu fabryka zyskuje naturalną wentylację. W świetlikach VELUX Commercial w parze za wymienionymi zaletami idzie także bezpieczeństwo. W przypadku zagrożenia i uruchomienia alarmu pożarowego są one wyposażone w funkcję automatycznego zamykania. Panele sterowania zostały umieszczone tak, aby można je było łatwo zlokalizować na wypadek konieczności ewakuacji budynku i szybkiego oddymiania.

W ramach umowy serwisowej firma VELUX Commercial będzie kontynuowała także coroczną, ustawową kontrolę modułów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sylwia Majcher

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 1 dzień:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »