Firma » Biznes

Venture capital – szansa dla młodych przedsiębiorstw

Każda nowa firma staje przed wyzwaniami związanymi z pozyskaniem kapitału na prowadzenie i rozwój działalności. Ze względu na coraz to większe obostrzenia banków coraz trudniej młodym przedsiębiorstwom jest uzyskać kredyt.

Stąd też poszukują oni nowych, bardziej dostępnych źródeł finansowania. Jedną z nich jest venture capital, rodzaj inwestycji w nowe firmy z wysokim potencjałem. Jedną z nich jest venture capital, rodzaj inwestycji w nowe firmy z wysokim potencjałem.


Zdecydowanie można powiedzieć, że każde przedsiębiorstwo ma szansę na pozyskanie inwestora z kapitałem wystarczającym na wprowadzenie takich zmian, by było ono konkurencyjne na rynku. Obecnie istnieje wiele organizacji kojarzących właścicieli nowych firm z tak zwanymi Aniołami Biznesu, czy inwestorami. Zapewne wielu zainteresowanych zastanawia się jakie są konsekwencje takiej współpracy. Dlatego też, należy zaznaczyć, że wszelkie obawy są nierzadko zbędne. Venture capital jest zdecydowanie jedną z bezpieczniejszych porozumień zarówno dla firm, jak i samych inwestorów.


Przedsiębiorstwa, które decydują się na pozyskanie zewnętrznego inwestora otrzymują w zamian za udziały w zyskach kapitał na okres od trzech do siedmiu lat. Dzięki temu zostaje zminimalizowane ryzyko, że w przypadku chwilowego kryzysu firma straci płynność finansową. Z drugiej strony sami inwestorzy mają dzięki temu pewność, że otrzymają wynagrodzenie finansowe z płynących zysków za wskazany okres i przedsiębiorstwo nie wycofa się wcześniej z porozumienia, gdy już zewnętrzny kapitał nie będzie mu potrzebny.


Spółki venture capital w porównaniu chociażby z inwestowaniem na giełdzie ją obarczone dużo mniejszym ryzykiem. Nie można jednak powiedzieć, że ryzyko w ogóle nie istniej.  Ze względu na fakt, że firmy wstępujące do venture capital są dopiero na wczesnym etapie rozwoju i rozpoczynają działalność na rynku istnieje prawdopodobieństwo, że mogą one spotkać się z niepowodzeniem i brakiem akceptacji ze strony potencjalnych klientów.


Prywatni inwestorzy venture capital najczęściej przy wyborze firmy, w której zdecydują się ulokować swoje fundusze, rozpatrują jak duży mogę osiągnąć zysk. Rolą właścicieli start-up’u jest przekonanie zainteresowanych, że to właśnie ich firma ma największe szanse na to, aby wejść na rynek i w pewien sposób nim zawładnąć. . Wszystkie zalety najlepiej jest oczywiście poprzeć mocnymi argumentami, gdyż tacy inwestorzy to nie tylko osoby z dużymi środkami finansowymi, ale także z wiedzą z zakresu zarządzania i znajomości rynku.


Jeżeli Twojej firmie brakuje pieniędzy na wdrożenie nowoczesnych technologii, a jesteś przekonany, że przyniosą one duży zysk warto skontaktować się doradcą, który pozwoli znaleźć wypłacalnego inwestora. Może być to pierwszy krok to stworzenia prężnie funkcjonującego przedsiębiorstwa w przyszłości bez konieczności utraty kontroli nad własną firmą i bez konieczności oddawania roli osoby decydującej o najważniejszych w niej zmianach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

alastor

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »