Technologie » Internet

Veracomp i Uniwersytet Jagielloński transmitowali spotkanie z Dalajlamą w Internecie

Veracomp i Uniwersytet Jagielloński transmitowali spotkanie z Dalajlamą w Internecie
Zobacz więcej zdjęć »
Bezpośrednią relację on-line z uroczystości można było oglądać na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki temu w spotkaniu z Dalajlamą w Krakowie wzięła również udział społeczność Internetowa.

Uniwersytet Jagielloński we współpracy z firmą Veracomp SA za pomocą urządzeń firmy Polycom przeprowadził transmisję w Internecie z uroczystości nadania godności doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego Jego Świątobliwości XIV Dalajlamie oraz spotkania ze społecznością akademicką. Internauci mogli na żywo śledzić wydarzenia przez prawie cztery godziny. Transmisję obejrzało kilka tysięcy użytkowników.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

„Za radą firmy Veracomp zdecydowaliśmy się wykorzystać powszechny dziś, zwłaszcza wśród młodych ludzi, kanał komunikacji jakim jest Internet. Dzięki wiedzy pracowników Veracomp SA i fachowemu doradztwu w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii, internauci mogli na bieżąco śledzić fakty z tak ważnego dla naszej uczelni wydarzenia” – powiedział Dr Józef Oleszkiewicz, kierownik Sekcji Usług Sieciowo Serwerowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiadany już wcześniej sprzęt wideokonferencyjny firmy Polycom został uzupełniony przez firmę Veracomp o najnowsze urządzenia firmy Polycom, które łącznie stworzyły system realizujący transmisje w Internecie wideostreamingu z bardzo dobrą jakością dla kilku tysięcy odbiorców. Tak duża ilość odbiorców była możliwa do obsługi dzięki parametrom urządzeń oraz również dzięki istnieniu szkieletowej infrastruktury sieciowej o przepustowościach Gigabitowych. System umożliwiał transmisję z dwóch różnych lokalizacji na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zespół specjalistów z firmy VERACOMP skonfigurował i uruchomił cały system w ciągu dwóch dni. Zespół wspierał również specjalnie oddelegowany pracownik Polycom oraz informatycy UJ.

Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy mieć swój udział w obsłudze wizyty Dalajlamy w Krakowie. Przygotowane przez nas rozwiązanie strumieniowej transmisji wideo w oparciu o sprzęt Polycom, pozwoliło na bezpośrednią emisję wydarzeń on-line. Doświadczenie to pokazało niewątpliwe zalety systemów wideokonferencyjnych i jakie korzyści mogą czerpać z ich stosowania instytucje oświatowe – podkreślił Bartek Madej z Veracomp SA. Wideostreaming do Internetu realizowała para urządzeń: Polycom® RSS™ 2000 oraz VMC 1000™ Polycom Video Media Center. Źródłem sygnału były terminale wideokonferencyjne HDX 9004, które łączyły się z rejestratorem RSS 2000. Na rejestratorze odbywały się jednocześnie rejestracja spotkania oraz streaming do urządzenia VMC 1000. Zadaniem VMC 1000 była dalsza dystrybucja streamingu, tym razem bezpośrednio do Internetu. Zainstalowana na nim licencja pozwoliła na równoczesną transmisję 1000 niezależnych strumieni. Każda z zainteresowanych osób otrzymała strumień wideo o przepływności 512 kbps.

Uroczystość nadania godności doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego Jego Świątobliwości XIV Dalajlamie odbyła się 8 grudnia 2008 roku o godz. 9.00 w auli Collegium Novum UJ podczas uroczystego posiedzenia Senatu uczelni. Laudację wygłosiła prof. Beata Szymańska-Aleksandrowicz (Instytut Filozofii UJ), tekst doktoratu przeczytał dziekan Wydziału Filozoficznego prof. Maria Flis. Po południu o godz. 15.00 w auli dużej Auditorium Maximum UJ odbyło się spotkanie ze społecznością akademicką. Oba spotkania były transmitowane w Internecie metodą video streamingu.


Informacje o Veracomp

Veracomp jest specjalizowanym dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych. Skupia się na sześciu obszarach technologicznych: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo, serwery i pamięci masowe, zarządzanie infrastrukturą IT, multimedia i peryferia. Realizuje strategię dystrybucji z wartością dodaną (VAD - Value Added Distributor). Oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, Veracomp prowadzi doradztwo techniczne, świadczy usługi, udziela konsultacji oraz oferuje pomoc marketingową. Spółka działa w 16 krajach Europy Środkowowschodniej. W 2007 roku przychody Veracomp przekroczyły 255 milionów złotych. Więcej informacji pod adresem www.veracomp.pl.

Informacje o Polycom Inc. (NASDAQ: PLCM)

Polycom jest światowym liderem w zakresie rozwiązań zunifikowanej komunikacji.  Łącząc w swoich produktach funkcjonalność audio i wideokonferencyjnych systemów  teleobecności, zarówno przewodowej jak i bezprzewodowej, Polycom stanowi rozsądny wybór dla przedsiębiorstw poszukujących innowacyjnych rozwiązań optymalizujących komunikowanie i współpracę.

Urządzenia wideokonferencyjne Polycom umożliwiają pracownikom rozproszonym w terenie bardziej efektywną komunikację. Systemy teleobecności firmy Polycom, przenośne lub stacjonarne  zapewniają transmisję głosu i obrazu o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu, ludzie mogą komunikować się bezpośrednio z ich stanowiska pracy, hali produkcyjnej, sali konferencyjnej, bez konieczności podróżowania na duże odległości i przenoszenia się z miejsca na miejsce.

Na polskim rynku Polycom działa za pośrednictwem swoich partnerów i dystrybutorów m.in.  Veracomp i NETIN. Więcej informacji dostępne na stronie www.polycom.com.

 Dodatkowych informacji udzielają:

 Monika Moskwa, Veracomp

tel. (012) 25 25 631, (0602) 188 424

monika.moskwa@veracomp.pl

 Agnieszka Stasiewicz-Swinney, Comm Start

tel: (022) 885 12 65, (0607) 370 108

agnieszka.stasiewicz@commstart.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

COMM START Public Relations
http://commstart.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »