Gospodarka » Przemysł

Victaulic zakończył proces inwestycyjny ze środków Unii Europejskiej

Victaulic zakończył proces inwestycyjny ze środków Unii Europejskiej
Zobacz więcej zdjęć »
Victaulic, zakończył trwający cztery lata projekt dofinansowania ze środków unijnych. Poczynione inwestycje wpłyną nie tylko na podwyższenie standardów jakości produkcji, ale też przyczynią się do znaczącego wzrostu mocy przerobowych zakładu i do wyraźnego zautomatyzowania produkcji.

Proces inwestycji z wykorzystaniem dofinansowania ze środków Unii Europejskiej był realizowany w latach 2008 – 2012. W ramach inwestycji z funduszy europejskich, w zakładzie zbudowano Stację Przerobu Mas, zakupiono linie formierskie DISA, a także utworzono dział prac badawczych i rozwojowych (B+R), który wyposażono w sprzęt laboratoryjny.

„Proces inwestycyjny miał na celu usprawnienie procesów produkcyjnych, poprawienie jakości wyrobów i zwiększenie mocy produkcyjnych. Dzięki szeregu poczynionych modernizacji zakład w Drezdenku jest w stanie rozszerzyć swoją ofertę o nowe, zaawansowane technologicznie odlewy. Inwestycje sprawiły, że możemy się poszczycić najnowocześniejszą odlewnią żeliwa sferoidalnego w Europie Środkowo-Wschodniej.”  - mówi Dariusz Pilichowski, Plant Manager w Victaulic.

Uruchomione w marcu 2012 dwie automatyczne linie odlewnicze DISA przyczyniły się do wzrostu mocy produkcyjnej zakładu o 30 proc. W ramach projektu, nastąpiła całościowa zmiana procesu produkcji, który teraz jest w pełni zautomatyzowany. Modernizacja zakładu objęła również uruchomienie Stacji Przerobu Mas, a także utworzenie w zakładzie działu B+R oraz wyposażenie laboratorium badawczego. Projekt modernizacji odlewni w Drezdenku był częściowo finansowany z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 z działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Victaulic Polska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »