Dom » Nieruchomość

Victoria Dom S.A. debiutuje na Catalyst

Do giełdowego obrotu na rynku Catalyst zostały wprowadzone obligacje korporacyjne spółki Victoria Dom S.A. o wartości 18.050.000 zł. Pieniądze pozyskane z emisji papierów dłużnych zostaną wykorzystane na realizację projektów deweloperskich.

Warszawski deweloper Victoria Dom S.A. debiutuje na rynku Catalyst. Obligacje wprowadzone do giełdowego obrotu zostały wyemitowane na początku lutego br. Emisja dotyczyła 18.050 trzyletnich niezabezpieczonych obligacji serii B o nominale 1.000 zł każda. Łączna wartości wyemitowanych papierów dłużnych wyniosła 18,05 mln zł. Dniem wykupu tych papierów jest 4 luty 2017 r. Odsetki od obligacji będą wypłacane w okresach półrocznych. Wysokość oprocentowania papierów ustalono na poziomie WIBOR 6M plus marża w wysokości 5,9% .

Ustalony 3-letni okres zapadalności obligacji wynika z 3-letniego cyklu inwestycyjnego obejmującego zakup działki, przygotowanie projektu, uzyskanie pozwolenia, budowę nieruchomości i w trakcie budowy sprzedaż oraz przekazanie Klientom gotowej inwestycji.” – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A.

Organizatorem emisji obligacji Victoria Dom S.A. i doradcą Spółki w tym zakresie był NWAI Dom Maklerski.

Emisja obligacji serii B była drugą w historii Spółki sprzedażą papierów dłużnych. Tylko te walory trafiły teraz do obrotu na rynku Catalyst. Poprzednim razem Victoria Dom z przeprowadzonej w połowie 2012 r. sprzedaży obligacji serii A pozyskała 5 mln zł. Aktualne łączne zadłużenie warszawskiego dewelopera z tytułu emisji papierów dłużnych wynosi
23 mln zł.

 „Środki z obu emisji przeznaczone zostały na zasilenie kapitału obrotowego z przeznaczeniem na zakup gruntów pod realizację inwestycji  wielorodzinnych oraz jednorodzinnych. Uzyskane dofinansowanie umożliwi nam znaczne przyspieszenie tempa rozwoju działalności.” – podkreślił Waldemar Wasiluk.

Według szacunków Zarządu przychody Victoria Dom S.A. w tym roku wzrosną r./r. o blisko 70% do 100 mln zł, a wynik netto zostanie podwojony i wyniesie około 9 mln zł. W kolejnym roku spodziewana jest dalsza poprawa wyników finansowych.

Victoria Dom S.A. uruchomiła w tym roku trzy nowe projekty deweloperskie na terenie Warszawy. Pierwszy z nich, dotyczący sprzedaży 111 mieszkań w nowej inwestycji Ogrody Targówek, został wprowadzony do oferty w marcu br. W maju oferta została poszerzona o 38 domów jednorodzinnych w ramach inwestycji Park Dworski II na Białołęce, a w  czerwcu rozpoczęto sprzedaż 147 mieszkań w projekcie Viva Garden również na Białołęce. W drugiej połowie roku oferta może jeszcze zostać poszerzona o kolejne projekty.

W tym roku Spółka planuje przekazać klientom do użytkowania ponad 200 mieszkań i około 50 domów. „W przyszłym i kolejnych latach spodziewamy się znacznego zwiększenia wyników sprzedażowych, w efekcie finalizowania rozpoczynanych w tym roku projektów.
W ciągu kolejnych dwóch lat zakładamy podwojenie skali działania.”
– zapowiada Wiceprezes Victoria Dom S.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »