Firma » Finanse

Vilda Park w obrębie zainteresowania inwestorów

Vilda Park w obrębie zainteresowania inwestorów
Zobacz więcej zdjęć »
Poznańskie osiedle Vilda Park coraz częściej znajduje się w obrębie zainteresowania osób poszukujących nieruchomości pod inwestycję.

Główną zaletą projektu jest jego doskonała lokalizacja oraz różnorodność oferty - mieszkaniowej i komercyjnej. Aktualny poziom sprzedaży mieszkań dostępnych w Vilda Park wynosi 76%.

Coraz więcej, bo już ponad połowa Polaków decyduje się na inwestycję w nieruchomości w związku z utrzymującymi się niskimi stopami procentowymi. To zdaniem ekspertów od inwestycji obecnie jedna z najbezpieczniejszych form lokowania oszczędności. Osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości pod inwestycję rozpatrują zyski zarówno pod względem bieżącego dochodu z wynajmu, jak i wzrostu jej wartości w czasie. Zakup nieruchomości poprzedza głęboka analiza lokalizacji i jej atrakcyjności dla przyszłych najemców. Dobór położenia warunkuje także grupę docelową odbiorców, do których skierowana zostanie późniejsza oferta najmu. Największym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się mieszkania kupowane z myślą o długo- lub krótkoterminowym najmie. Jednak to lokale usługowe pozwalają na osiągnięcie znacznie wyższej stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału. Wynajem długoterminowy jest najbardziej popularny i wg szacunków może przynieść średnio ok. 5%* zysku rocznie w przypadku mieszkania w dużym mieście. Z kolei zakupu lokalu usługowego na wynajem może nam przynieść zarobek na poziomie 7%-10%** .

Mieszkania w inwestycji Vilda Park cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ich sprzedaż wzrasta z każdym miesiącem - od kwietnia 2018 r. sprzedaliśmy już 76% z oferty. Niedawno uruchomiliśmy sprzedaż kolejnego budynku powstającego w ramach osiedla. Coraz bardziej popularne wśród kupujących są także lokale usługowe znajdujące się w naszej poznańskiej inwestycji. Co ciekawe, coraz więcej naszych klientów z myślą o inwestycyjnym zakupie nieruchomości pyta właśnie o lokale usługowe, - powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Vilda Park to nowoczesne osiedle powstające przy ul. Droga Dębińska w dzielnicy Wilda w Poznaniu. Inwestycję poza wyjątkową lokalizacją i nowoczesną architekturą wyróżnia otwarty charakter zabudowy pasujący do powstających w okolicy budynków. Dzielnica na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmieniła. Dzięki nowym inwestycjom mieszkaniowym stała się przyjaznym miejscem dla rodzin. Inwestycja znajduje się także w pobliżu najważniejszych punktów handlowych, kulturalnych i finansowych na mapie Poznania, w tym biurowego Placu Andersa, Starego Browaru i Starego Rynku. Jednocześnie Vilda Park położona będzie blisko licznych terenów zielonych i rekreacyjnych. W najbliższym sąsiedztwie znajdą się kina, baseny, siłownia, hala sportowa, boisko i korty tenisowe, a także Wartostrada - ciąg ścieżek pieszo-rowerowych wzdłuż rzeki Warty.

Dobór lokalizacji warunkuje grupę docelową odbiorców, do których skierowana zostanie oferta najmu. A to właśnie lokalizacja jest czynnikiem, który przekonuje inwestorów do wyboru Vilda Park jako miejsca, w którym ich potencjalni najemcy chcieliby mieszkać lub prowadzić biznes. Mieszkania wynajmowane na dłużej najczęściej zlokalizowane są blisko uczelni wyższych lub centrów biznesowych. Studenci i osoby migrujące w celach zarobkowych stanowią największą grupę osób zainteresowanych długoterminowym wynajem mieszkania. Krótkoterminowy najem cieszy się natomiast największym zainteresowaniem, jeśli lokal znajduje się blisko centrum, atrakcji turystycznych i dobrą komunikacją. Natomiast kupując lokal usługowy należy zwrócić uwagę, czy wybrane miejsce jest atrakcyjne pod względem prowadzenia działalności gospodarczej oraz jakie inne punkty o charakterze usługowo-handlowym znajdują się w okolicy. Zainteresowanie inwestycyjnym zakupem nieruchomości w największej mierze zależy od jego lokalizacji i przeznacza. Osiedle Vilda Park łączy w sobie wszelkie atuty.

W inwestycji Vilda Park powstanie łącznie 248 mieszkań o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń. W ramach projektu rozpoczęto również budowę kameralnego budynku C, w którym przewidziano wyłącznie 18 lokali. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie ogródek lub przestronny balkon. Klienci mają także możliwość zakupu komórki lokatorskiej oraz miejsca postojowego w garażu podziemnym. Na osiedlu zaplanowane zostały oryginalne przestrzenie wspólne - zielony dziedziniec, plac zabaw dla dzieci w formie grajobrazów oraz proekologiczny ogródek.

Z aktualną ofertą cenową oraz planami mieszkań i lokali usługowych można zapoznać się na stronie internetowej oraz w biurze sprzedaży przy ul. Bielniki 1. Ceny mieszkań w ofercie zaczynają się od 7.900 zł/mkw brutto, natomiast lokali usługowych od 9 500 zł/mkw brutto. Realizacja Vilda Park postępuje zgodnie z planem. Aktualnie budowa osiągnęła stan surowy zamknięty. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na początek 2020 roku. Więcej informacji nt. inwestycji dostępnych jest na stronie www.vildapark.pl.

BPI Real Estate w Polsce realizuje także przemyślane i dopasowane do okolicy inwestycje w największych miastach w Polsce. We Wrocławiu powstaje kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce, natomiast w Warszawie realizowane są dwa najnowsze projekty dewelopera - Rezydencja Barska na Ochocie oraz inwestycja wolaRE na Woli, która powstaje we współpracy z Grupą ACTEEUM.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »