Firma » Reklama

VISA inwestuje w płatności mobilne

Pół miliarda euro i sześć lat pracy – tyle zainwestowała dotychczas VISA Europe w rozwój i promowanie platformy płatności mobilnych.

Pół miliarda euro i sześć lat pracy – tyle zainwestowała dotychczas VISA Europe w rozwój i promowanie platformy płatności mobilnych. O co tak naprawdę chodzi? O przełom. O płacenie za pomocą zbliżenia aparatu telefonicznego do terminala płatniczego. Plastikowa karto płatnicza – żegnaj!


Nie trzeba być Nostradamusem, aby przewidzieć rozwój wypadków. Jedyna logicznie uzasadniona rzecz, jaką chcemy, musimy i powinniśmy mieć przy sobie to nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne, zwane dziś smartfonem. Po co zatem portfel?


VISA prawdopodobnie myśli tak samo, inwestując gigantyczne zaangażowanie środków, czasu i pracy ekspertów na wdrożenie systemu, dzięki któremu zapłacić w sklepie, stacji benzynowej czy restauracji będziemy mogli poprzez zbliżenie naszej „komórki” do specjalnego czytnika.


Co z tego wynika dla konsumentów? Wynika wiele. Po pierwsze, nie przyzwyczajajmy się za bardzo do swoich telefonów, nawet jeśli kosztowały kilka tysięcy. Za kilkanaście miesięcy będą prawdopodobnie tak archaicznym przedmiotem jak dziś ważąca pół kilograma Nokia. Wiele rozwiązań i kreatywnych koncepcji wdrożonych być może dzięki aplikacjom, które pobrać można z sieci www, jednak wiele kolejnych innowacyjnych zastosowań smartfona prawdopodobnie wymagać będzie zakupienia nowego modelu.


Jakie zaś wnioski płyną z mobilnej rewolucji dla przedsiębiorców? Uważnie obserwować rynek usług mobilnych i reklamy na telefony komórkowe i co najmniej doganiać konkurencję:-)

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SerwerSMS.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »