Motoryzacja » Samochody

Volvo 343 Tundra - futurystyczny koncept Bertone

Volvo 343 Tundra - futurystyczny koncept Bertone
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo przez lata współpracowało z włoskim studiem projektowym Bertone. Najbardziej widowiskowym efektem tej kooperacji był koncepcyjny model 343 Tundra.


W 1979 r. Bertone zaprezentowało futurystyczną koncepcyjną odmianę Volvo 343, którą nazwano Tundra. Auto charakteryzowało się licznymi elementami wyprzedzającymi swoją epokę, jak np. wysuwające się z przedniej części nadwozia reflektory, czy cyfrowe zegary.

Samochód wyróżniał się nowoczesnym jak na swoje czasy klinowym kształtem. Proste linie i ostre kąty pod koniec lat 70. były modnym wyznacznikiem nowoczesności.

Nie zabrakło też wyjątkowych smaczków jak wspomniane elektroniczne zegary, wyprofilowane fotele, czy fakt, że za klapę bagażnika służyła unoszona bez ramek tylna szyba. Był to jednak zbyt radykalny projekt, aby wejść do seryjnej produkcji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »