Motoryzacja » Samochody

Volvo 360c definiuje motoryzację przyszłości

Volvo 360c definiuje motoryzację przyszłości
Zobacz więcej zdjęć »
360c bazuje na w pełni autonomicznym, elektrycznym samochodzie bez kierowcy-człowieka. Zmienia on sposób, w jaki ludzie podróżują, jak socjalizują się z przyjaciółmi, rodziną, jak się kontaktują i jak odzyskują czas spędzany w podróży.


Samochód koncepcyjny prezentuje cztery potencjalne sposoby wykorzystywania autonomicznych pojazdów – jako sypialnię, mobilne biuro, salonik i przestrzeń rozrywkową – reprezentując atrakcyjną alternatywę podróżowania wobec samolotu, autobusu czy pociągu, z konkurencyjnymi komfortem, udogodnieniami i prywatnością.

Modelem 360c Volvo Cars bada także możliwości rozszerzenia swego modelu biznesowego poza tradycyjny dla wytwórcy samochodów. Przedsiębiorstwo spodziewa się silnego zainteresowania klientów z różnych dziedzin przemysłu.

Jednym z przykładów jest potencjał 360c jako lukratywnego rywala dla krótkodystansowych lotów, wielomiliardowego biznesu linii lotniczych, producentów samolotów i dostawców innych usług. Sypialnia w 360c umożliwia podróżowanie „od drzwi do drzwi” w prywatnej kabinie pierwszej klasy bez niedogodności związanych z kontrolami bezpieczeństwa, kolejkami, hałasem i tłokiem w samolotach.

– Traktujemy 360c jako punkt wyjścia do rozmowy, w której pojawi się więcej pomysłów i odpowiedzi w miarę jak się będziemy uczyć z tego programu – mówi Mårten Levenstam, senior vice president of corporate strategy w Volvo Cars. – Ale wierzymy, że w pełni autonomiczna jazda ma potencjał kompletnej zmiany społeczeństwa na wiele sposobów. Będzie mieć ogromny wpływ na sposób podróżowania, sposób projektowania miast i korzystania z infrastruktury. Jesteśmy tylko jednym z udziałowców, więc spodziewamy się i zapraszamy do szerokiej dyskusji w miarę jak społeczeństwo będzie się uczyć maksymalnego wykorzystywania tej rewolucyjnej technologii.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »