Motoryzacja » Samochody

Volvo Car Poland znowu z rekordem sprzedaży

Volvo Car Poland znowu z rekordem sprzedaży
Zobacz więcej zdjęć »
W 2017 roku zarejestrowano w Polsce 9084 nowe samochody osobowe marki Volvo. Tym samym wzrost sprzedaży Volvo Car Poland wyniósł 17,3%.


Najlepiej sprzedającym się modelem był SUV – XC60. Kolejny raz był to najchętniej kupowany model segmentu premium w naszym kraju.

Volvo Car Poland odnotowuje ciągły wzrost sprzedaży od 2012 roku. W ubiegłym roku dostarczono polskim klientom 9084 pojazdy. Dla porównania jeszcze w 2007 roku sprzedaż Volvo w Polsce była na poziomie 3743. sztuk. Wzrost sprzedaży Volvo Cars na całym świecie wyniósł w ubiegłym roku 7%, a globalna sprzedaż osiągnęła poziom 571 577 aut. Dynamika wzrostu naszego rynku była jeszcze wyższa i wyniosła ponad 17%. (2017 vs. 2016)

XC60 odjeżdża konkurentom


Od 2009 roku najchętniej wybieranym modelem segmentu premium w Polsce jest Volvo XC60. W ubiegłym roku sprzedano 4980 sztuk tego SUV-a. Tak dobry wynik jest efektem sprzedaży obecnej oraz poprzedniej generacji tego auta. Wszystko wskazuje na to, że nowe Volvo XC60 będzie godnym następcą popularnego poprzednika. Dealerzy odnotowują duże zainteresowanie tym samochodem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »