Motoryzacja » Samochody

Volvo Cars CEO Håkan Samuelsson przedłuża kontrakt do 2022 r.

Volvo Cars CEO Håkan Samuelsson przedłuża kontrakt do 2022 r.
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars wydłużyło kontrakt wiążący je z dyrektorem generalnym i prezydentem Håkanem Samuelssonem o kolejne dwa lata, do 2022 r. Wydłużenie kontraktu oznacza, że firmie zapewniono ciągłość zarządczą w okresie transformacji w globalnego dostawcę dywersyfikowalnych usług mobilnych.


Jak dotąd prowadzenie tego przedsiębiorstwa sprawiało mi ogromną radość i cieszę się, że będę kontynuować transformację naszej firmy – powiedział Håkan Samuelsson.

Od kiedy w październiku 2012 r. pan Samuelsson został szefem firmy, Volvo Cars przeszło całkowitą transformację. Dzięki niej przedsiębiorstwo stało się mocnym konkurentem w segmencie premium, z kompletnie nową paletą modeli premium bazujących na własnej platformie konstrukcyjnej, własnych zespołach napędowych, bezpieczeństwie i technologiach infotainment.

Kilka lat rekordowej sprzedaży i zysków, a także wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień za samochody i technologie potwierdzają, iż strategia przedsiębiorstwa działa i że Volvo Cars jest dziś mocniejsze niż kiedykolwiek w swej historii. W nadchodzących latach pan Samuelsson i Volvo Cars mają zamiar kontynuować ten wzrost przez kapitalizację oraz przewodzenie zmianom zachodzącym w branży. Ambicja ta znajduje odzwierciedlenie w nowym zestawie projektów, jakie Volvo Cars ujawniło w tym roku, skupiających się na osiągnięcie pozycji lidera w elektryfikacji, autonomizacji oraz nowych modelach posiadania pojazdów i dostępu do transportu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Łukasz Orbitowski na festiwalu Apostrof w Krakowie. 20.05.19, godz.:18, Empik Bonarka
Za 2 dni:
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »