Motoryzacja » Samochody

Volvo Cars i Uber łączą siły, aby rozwijać autonomiczne samochody

Volvo Cars i Uber łączą siły, aby rozwijać autonomiczne samochody
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars i Uber lider w ride-sharingu łączą siły, aby stworzyć autonomiczny samochód kolejnej generacji.


Obie firmy podpisały umowę dotyczącą współpracy przy projekcie, w którym wykorzystane będą najnowsze osiągnięcia autonomicznej jazdy. Samochody mają być całkowicie autonomiczne tzn. bez kierowcy. Podstawowy pojazd będzie produkowany przez Volvo Cars i kupowany przez Uber. Volvo Cars i Uber współdzielą koszty projektu opiewającego na 300 milionów dolarów.

Uber i Volvo będą używały tego samego bazowego pojazdu dla następnej generacji ich własnych autonomicznych pojazdów. Pozwoli to Uberowi wdrożyć swój własny system jazdy autonomicznej do pojazdu Volvo. Volvo będzie używało tego samego pojazdu do wdrażania strategii autonomicznej jazdy kolejnej generacji. Projekt Volvo-Uber to znaczący krok w branży motoryzacyjnej, w którym swoje siły łączą różne gałęzie biznesu, producent samochodów i firmy technologicznej z Doliny Krzemowej wkraczającej do biznesu automotive. Branża motoryzacyjna, a tym samym Volvo jest na progu rewolucji i musi w odpowiedni sposób implementować nowe technologie.

Volvo jest jedną z najbardziej progresywnych i nowoczesnych marek samochodowych Świata. Jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa czynnego i systemach jazdy autonomicznej. Volvo to także producent, którego wiarygodność w dziedzinie bezpieczeństwa jest niezrównana. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że naszym partnerem jest Uber. Współpraca pomiędzy naszymi firmami sprawia, że znajdujemy się w centrum technologicznej rewolucji w przemyśle motoryzacyjnym. – powiedział Håkan Samuelsson, president and chief executive of Volvo Cars.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »