Motoryzacja » Samochody

Volvo Cars publikuje wyniki za trzeci kwartał bieżącego roku i chwali się wzrostem sprzedaży

Volvo Cars publikuje wyniki za trzeci kwartał bieżącego roku i chwali się wzrostem sprzedaży
Zobacz więcej zdjęć »
W trzecim kwartale bieżącego roku firma Volvo Cars odnotowała 14% wzrost sprzedaży i 18% wzrost przychodów. Na rentowność firmy miały wpływ takie czynniki jak koszty wdrożenia do produkcji nowych modeli, wyższe cła oraz niższe wpływy z tytułu sprzedanych licencji innym producentom.


Volvo Car prognozuje, że ten rok zamknie kolejnym rekordem sprzedaży, co przełoży się na wysokie zyski. W trzecim kwartale 2019 roku firma Volvo Cars sprzedała 154 914 samochodów, czyli o 14% więcej niż w trzecim kwartale 2018 roku. Wyższa sprzedaż samochodów przełożyła się na wyższe przychody netto, które w tym okresie osiągnęły poziom 56,77 mld SEK. To wzrost o 18% w porównaniu do wyniku wypracowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zysk operacyjny wyniósł 1,86 mld SEK i był niższy od zysku wypracowanego w trzecim kwartale 2018 roku (3,66 mld SEK). Jak można przeczytać w szczegółowym raporcie finansowym, ta różnica to efekt związany ze sprzedażą licencji technologicznych. W trzecim kwartale 2017 roku nastąpiła sprzedaż licencji technologii Volvo Cars o łącznej wartości 2,66 mld SEK. W trzecim kwartale bieżącego roku z tytułu sprzedaży licencji wpłynęło jedynie 24 mln SEK.

Jednocześnie firma utrzymała wysoki wzrost sprzedaży liczony od początku roku. W okresie od stycznia do końca września 2018 roku sprzedano 472 467 samochodów, co oznacza 14% wzrost w porównaniu do okresu styczeń-wrzesień 2017. Wówczas sprzedaż osiągnęła poziom 413 427 sztuk.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »