Motoryzacja » Samochody

Volvo Cars rośnie w siłę

Volvo Cars rośnie w siłę
Zobacz więcej zdjęć »
Z modelem XC90, Volvo Cars sprzedało ponad pół miliona pojazdów w 2015 roku. Przekraczając tą liczbę pierwszy raz w 89 letniej historii marki. Roczny zysk operacyjny potroił się i wyniósł 6,6 miliarda SEK z marżą na poziomie 4 procent.


W 2016 roku Volvo spodziewa się kolejnego rekordu sprzedaży z nowo wprowadzonymi modelami S90 i V90, a także obecnym od roku XC90. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku, Volvo odnotowało 10,4 procent wzrostu sprzedaży globalnie, ze wzrostami na największych rynkach.

Volvo spodziewa się również, że dochód i zysk operacyjny firmy również będzie się zwiększał.

– Nowe modele takie jak XC90, S90 i V90 pomogły nam odmłodzić markę, jednak Volvo jest na początku swojej transformacji – powiedział Pan Samuelsson – Za trzy lata, XC90 będzie najstarszym modelem Volvo dostępnym w salonach. Innymi słowy, nowe modele serii 90 to tylko początek dla Volvo. 

W ubiegłym miesiącu Volvo oficjalnie przestawiło swoją wizję i strategię, dotyczącą małych samochodów przedstawiając dwa koncepty oparte na nowej architekturze CMA (Compact Modular Architecture). Ta specjalnie zaprojektowana platforma z myślą o małych samochodach będzie podstawą dla nowych modeli serii 40. Pierwszy model oparty na tej platformie będzie zaprezentowany w 2017 roku. Nowa generacja serii 60 będzie powstawała na płycie SPA.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »