Motoryzacja » Samochody

Volvo Cars Tech Fund inwestuje w firmę FreeWire zajmującą się ładowaniem samochodów elektrycznych

Volvo Cars Tech Fund inwestuje w firmę FreeWire zajmującą się ładowaniem samochodów elektrycznych
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars nabyło akcje przedsiębiorstwa zajmującego się ładowaniem samochodów elektrycznych FreeWire Technologies za pośrednictwem Volvo Cars Tech Fund, tym samym pogłębiając zaangażowanie firmy we w pełni elektryczną przyszłość.


Co prawda strategia elektryfikacyjna Volvo Cars nie przewiduje bezpośredniego posiadania stacji ładujących, ale inwestycja we FreeWire wzmacnia jego generalne zaangażowanie we wspieranie szeroko pojętego przejścia do mobilności elektrycznej wraz z innymi partnerami.

FreeWire to mająca siedzibę w San Francisco firma, która jest pionierem w elastycznej technologii szybkiego ładowania akumulatorów elektrycznych aut. Specjalizuje się zarówno w stacjonarnych, jak i mobilnych technologiach szybkiego ładowania, dzięki czemu ładowanie akumulatorów elektrycznych aut może się stać i szybkie, i szeroko dostępne.

Instalowanie tradycyjnych szybkich stacji ładowania jest zwykle pracochłonnym i kosztownym przedsięwzięciem, wymagającym mnóstwa elektrycznych usprawnień i przeróbek, pozwalających na przyłączenie stacji ładujących do głównych magistrali elektrycznych. Stacje ładujące FreeWire likwidują ten problem i wykorzystują zasilanie niskonapięciowe, dzięki czemu użytkownicy mogą po prostu korzystać z istniejących gniazd elektrycznych. Oznacza to, że kierowcy mogą się cieszyć wszystkimi zaletami szybkiego ładowania bez konieczności ustanawiania wysokonapięciowych przyłączy przez użytkowników.

– Technologia szybkiego ładowania FreeWire pozwoli na uproszczenie obsługi swych aut przez użytkowników elektrycznych modeli Volvo – powiedział Atif Rafiq chief digital officer w Volvo Cars. – Dzięki temu posunięciu zamierzamy uczynić przyszłość ekologicznych, elektrycznych samochodów bardziej praktyczną i dogodną.

– Jesteśmy podekscytowani partnerstwem z Volvo na niwie opracowywania nowych modeli rynkowych i biznesowych wokół naszej technologii szybkiego i ultraszybkiego ładowania elektrycznego – powiedział Arkady Sosinov, Dyrektor Generalny FreeWire. – Związek z producentem samochodów mającym zarówno ogromne doświadczenie, jak i wizję przyszłości – jak Volvo – oznacza dla nas dostęp do technologii, badań i nowych strategii, które naprawdę przyspieszą rozwój naszej firmy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »