Motoryzacja » Samochody

Volvo Cars Tech Fund umożliwi wprowadzenie nowych technologii do Volvo

Volvo Cars Tech Fund umożliwi wprowadzenie nowych technologii do Volvo
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars to firma, która przyszłości motoryzacji upatruje w nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Z tego powodu inwestuje w przedsiębiorstwa, które je rozwijają.


Volvo Cars Tech Fund uruchomiono w tym roku w celu inwestowania w start-upy wysokotechnologiczne na całym świecie. Firma skupia swą działalność inwestycyjną na strategicznych trendach technologicznych transformujących przemysł motoryzacyjny, jak sztuczna inteligencja, elektryfikacja, autonomiczne prowadzenie czy usługi mobilności cyfrowej.

W połowie roku Volvo Cars Tech Fund powiadomił o swej pierwszej inwestycji w Luminar Technologies, wiodący start-up zajmujący się rozwijaniem zaawansowanej technologii sensorycznej do wykorzystywania w autonomicznych pojazdach, z którym Volvo Cars współpracuje przy rozwijaniu i testowaniu technologii sensorycznej LiDAR w samochodach Volvo.

Przedsiębiorstwa, w które inwestuje Volvo Cars Tech Fund, skorzystają na tym, jako że mogą zwalidować technologie, przyspieszać swe wejście na rynek, a także potencjalnie mają szanse na dostęp do globalnej sieci Volvo Cars i uzyskanie unikatowej pozycji na samochodowym rynku chińskim.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »