Motoryzacja » Samochody

Volvo Cars usunie ze swych biur, kantyn i imprez wszystkie plastikowe przedmioty jednorazowe

Volvo Cars usunie ze swych biur, kantyn i imprez wszystkie plastikowe przedmioty jednorazowe
Zobacz więcej zdjęć »
Do końca 2019 r. Volvo Cars usunie ze swych wszystkich biur, kantyn i imprez na świecie wszystkie plastikowe przedmioty jednorazowego użytku.

Decyzja ta odzwierciedla aktywne wsparcie przedsiębiorstwa wobec kampanii Organizacji Narodów Zjednoczonych Environment Clean Seas i potwierdza ambicje minimalizacji globalnego wpływu firmy na środowisko.

Volvo Cars zastąpi przeszło 20 milionów jednorazowych plastikowych przedmiotów, jak kubki, pojemniki na żywność i sztućce bardziej proekologicznymi alternatywami, w tym biodegradowalnymi produktami wykonanymi z papieru, pulpy i drewna. Oznacza to likwidację przeszło 500 plastikowych przedmiotów rocznie na każdego pracownika. Przejście z plastiku na alternatywne produkty nastąpi stopniowo. Do końca 2018 r. jednorazowe przedmioty plastikowe znikną z globalnych imprez, jak premiery nowych modeli, a także z wszystkich biur i restauracji w fabrykach Volvo Cars w Chinach, Belgii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Malezji.

W ciągu 2019 r. wszystkie narodowe przedstawicielstwa (NSC) usuną jednorazowe plastikowe przedmioty ze swych przedsięwzięć, w tym lokalnych imprez.

– Działania ze strony prywatnego sektora to kluczowy czynnik postępu w walce z plastikowym zanieczyszczeniem oraz w zwiększaniu świadomości społecznej. Nie możemy oczekiwać na jakieś wiążące inicjatywy legislacyjne – powiedziała Lisa Emelia Svensson, Director of Ocean at UN Environment. – W ciągu najbliższych 10-15 lat produkcja tworzyw sztucznych ma ulec podwojeniu, z czego ogromna część zanieczyści oceany, jeśli nic z tym nie zrobimy. Z przyjemnością witamy inicjatywę Volvo Cars, mówiącego „Nie” jednorazowym przedmiotom plastikowym. Super, że występują z takim znakomitym przykładem dla wszystkich.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 112374 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )