Motoryzacja » Samochody

Volvo Cars w lipcu zanotowało wzrost sprzedaży o 9,3 proc.

Volvo Cars w lipcu zanotowało wzrost sprzedaży o 9,3 proc.
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars ciągle rośnie w siłę i już 14 miesięcy z rzędu odnotowuje wzrosty sprzedaży. W lipcu na poziomie 9,3 proc., sprzedając 41 681 samochodów. Sprzedaż nowego Volvo XC90 była w lipcu główną siłą napędową a model XC60 był najlepiej sprzedającym się modelem.


Globalny wzrost sprzedaży za ostatnich 7 miesięcy osiągnął poziom 10,3 proc.

Stany Zjednoczone były największym rynkiem dla Volvo w lipcu, odnotowując 52,3 procenta wzrostu w stosunku do lipca 2015. 8 556 samochodów znalazło swoich nabywców. Nowe XC90 było najlepiej sprzedającym się modelem wyprzedzając XC60.

Sprzedaż samochodów w Chinach osiągnęła poziom 6 171 aut, o 5,8 procenta więcej niż w lipcu 2015. Najlepiej sprzedającym się autem było lokalnie produkowane XC60 i S60L.

Sprzedaż w całej Europie wyniosła 20 502 egzeplarze. Volvo XC60 było najczęśniej wybierane przez klientów na starym kontynencie, a nowe XC90 odnotowało największy wzrost sprzedaży.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »