Motoryzacja » Samochody

Volvo Cars zacieśnia współpracę z firmą NVIDIA

Volvo Cars zacieśnia współpracę z firmą NVIDIA
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Volvo Cars będzie blisko współpracować z NVIDIA, która jest wiodącym dostawcą technologii sztucznej inteligencji. Wspólny projekt zakłada stworzenie systemu wykorzystującego technologię AI w przyszłych generacjach samochodów Volvo.


Główny komputer samochodów Volvo w przyszłości ma bazować na technologii NVIDIA’s DRIVE AGX Xavier. Obecnie podejmowane działania mają przygotować przyszłe modele do zastosowania najbardziej zaawansowanych technologii. Wspólnie opracowany projekt pojawi się w modelach bazujących na platformie podwoziowej SPA2, które debiutują po 2020 r.

Volvo już współpracuje z NVIDIA przy tworzeniu oprogramowania do pojazdów autonomicznych. Teraz partnerstwo technologiczne ma zostać pogłębione. Komputer stanowiący rdzeń całej architektury elektronicznej samochodu, będzie miał tak dużą moc obliczeniową, aby sprostać kolejnym, zaawansowanym systemom wspomagających kierowcę. Samochody mają też mieć coraz większe możliwości cyfrowej personalizacji oraz lepiej zarządzać dostępną w samochodzie energią.

Nowy system musi też sprostać rozpoznawaniu przeszkód i monitorowania otoczenia wokół całego samochodu, a także podołać technologii pełnej jazdy autonomicznej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
B.R.O. - spotkanie w Empik Bonarka, 17.12, godz. 18:00, Kraków
Za 25 dni:
Szkolenie Google Ads - rozpocznij przygodę z reklamą w wyszukiwarce
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »