Motoryzacja » Samochody

Volvo i Baidu komentują swoją współpracę

Volvo i Baidu komentują swoją współpracę
Zobacz więcej zdjęć »
Szwedzki producent podpisał umowę z chińskim gigantem rynku internetowego Baidu. Obie firmy mają razem opracowywać elektryczne samochody autonomiczne dla Chin.


– Wraz z Baidu robimy wielki krok w stronę komercjalizacji naszych samochodów kompatybilnych z ideą autonomiczności, bazujących na wiodących w branży technologiach bezpieczeństwa Volvo – powiedział Håkan Samuelsson, prezydent i dyrektor generalny Volvo Cars. – W Chinach idea autonomicznych samochodów padła na niezwykle podatny grunt. Baidu jest tu wiodącym graczem, a rynek ten oferuje ogromne możliwości dla nas jako dostawcy z wyboru dla autonomicznych flot.

– Od kiedy powstało przed stuleciem, Volvo zawsze traktowało bezpieczeństwo jako swoją największą misję, swymi niezwykłymi innowacjami popychając globalny rozwój tej dziedziny. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Volvo Cars nawiązało strategiczne partnerstwo z Baidu w celu opracowania w pełni autonomicznego samochodu kompatybilnego z naszą platformą jazdy autonomicznej Apollo. Mamy zamiar blisko współpracować z Volvo, by udostępnić światu najbezpieczniejsze samochody dla dobra ludzkości – powiedział dr Ya-Qin Zhang, Prezyent Baidu.

W nadchodzących latach Volvo Cars będzie dążyć do kapitalizacji oraz do przewodzenia rewolucji, jaka właśnie się zaczyna w branży motoryzacyjnej. Ambicja ta znajduje odzwierciedlenie w nowych postanowieniach długoterminowych, które Volvo Cars zaprezentowało w pierwszej połowie roku, koncentrujących się na ustanowieniu wiodącej pozycji w elektryfikacji, autonomizacji oraz nowych modelach posiadania/użytkowania samochodów i dostępu do nich.

Umowa z Baidu służy jako kolejny dowód autonomicznych ambicji. Volvo Cars ma na celu objęcie pozycji dostawcy globalnych i zróżnicowanych usług z zakresu mobilności i postrzega autonomizację jako kluczową przestrzeń rozwoju i część tej strategii. W połowie kolejnej dekady Volvo Cars spodziewa się generować 1/3 swej rocznej sprzedaży dzięki autonomicznym samochodom.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »