Motoryzacja » Samochody

Volvo od lat jest popularne wśród aktorów i innych gwiazd

Volvo od lat jest popularne wśród aktorów i innych gwiazd
Zobacz więcej zdjęć »
Samochody Volvo od lat przyciągają znane gwiazdy showbiznesu. Jest tak na całym świecie, w tym w Polsce.


Volvo P1800 zjawiło się w Polsce w 1964 roku za sprawą jednego z najbardziej uwielbianych aktorów tamtych czasów, chodzącego w skórzanej kurtce, ciemnych okularach i dżinsach - Zbigniewa Cybulskiego. Kupił ten samochód i przywiózł go do kraju po tym, jak zagrał w szwedzkim filmie „Kochać”. Gdyby zdecydował się na odebranie honorarium w gotówce, musiałby opłacić spory podatek. W skażonych siermiężną szarością i ubóstwem czasach czerwone coupe wyglądało jak przybysz z obcej planey. Aktor rzadko siadał za kierownicą, tę przejmowała najczęściej żona. On całe życie jeździł pociągami, aż do samego końca. Ten nadszedł w 1967 roku na dworcu we Wrocławiu.

Aktor, piłkarz, biznesmen i kosmonauta

Kilka lat temu sprzedawano kolekcję aut należącą do wielkiego aktora – P. Newmana. Wśród aut w jego posiadłości znalazło się także Volvo 960 wyposażone w nieoryginalny silnik V8 o mocy niemal 400 KM. Okazało się, że aktor był wielkim fanem motoryzacji i pomógł zbudować tego kanciastego sleepera dla kogoś innego.

Niektóre gwiazdy brały udział w kampanii Volvo, stąd obecność Avicii przy kampanii modelu XC90, czy Zlatana Ibrahimovica przy kampanii V90. Wiele znanych osób wybierało Volvo prywatnie, tak po prostu. Na długiej liście znajduje się kontrowersyjny brytyjski dziennikarz motoryzacyjny (miał poprzednią generację modelu XC90), twórca potężnej szwedzkiej firmy meblowo-wnętrzarskiej, najsłynniejszy szwedzki trener piłki nożnej, jeden z kosmonautów, który wylądował na Księżycu, a także znani amerykańscy politycy, włącznie z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Także w Polsce Volvo często są wybierane przez piosenkarzy, aktorów i inne osoby życia publicznego. Zresztą Volvo zawsze było wybierane przez ciekawych ludzi. Widzisz na skrzyżowaniu jeden z naszych samochodów? Koniecznie zajrzyj przez okno, kto siedzi za kierownicą!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 112374 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )