Motoryzacja » Samochody

Volvo pracuje nad samochodami autonomicznymi

Volvo pracuje nad samochodami autonomicznymi
Zobacz więcej zdjęć »
W styczniu 2017 rozpoczął się projekt Drive Me, który jest największym na świecie testem autonomicznych samochodów. Sto pojazdów przekazanych do użytkowników, będzie testowane w normalnym ruchu drogowym w Geteborgu w Szwecji.

Ich doświadczenia będą wykorzystane przy rozwoju i udoskonalaniu technologii.

Częścią rozwoju i strategii Volvo jest również współpraca z firmą Autoliv. Firma Autoliv jest światowym liderem w dziedzinie systemów bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to także kluczowa wartość dla marki Volvo, która od lat także wiedzie prym w tym zakresie. Obie firmy połączyły swoje siły powołując do życia nową spółkę. Firma ma swoją siedzibę w Goeteborgu w Szwecji. Początkowo jej szeregi zasilą pracownicy Volvo i Autoliv Inc. Na starcie około 200 osób, następnie ta liczba zostanie zwiększona do 600 osób.

Spółka joint-venture dołącza do rosnącego rynku firm zajmujących się oprogramowaniem do systemów jazdy autonomicznej. Pierwszy raz producent samochodów segmentu premium połączył siły z dostawcą, aby stworzyć i rozwijać systemy wspomagające kierowcę podczas jazdy (ADAS) oraz systemy jazdy w pełni autonomicznej (AD).

Samochody, które samodzielnie będą podróżowały bazują na modularnej platformie SPA (Scalable Product Architecture). Platforma ta należy do najbardziej zaawansowanych na świecie i jest wykorzystywana przez Volvo do budowy najwyższej serii modelowej 90. Bazuje na niej również model XC90.

Platforma SPA jest efektem wielkiej transformacji, jaką od 2010 roku przechodzi marka Volvo. Cała architektura przygotowana jest do implementacji technologii autonomicznej jazdy (AD) i napędów elektrycznych następnej generacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »