Motoryzacja » Samochody

Volvo przestanie tworzyć nowe silniki Diesla

Volvo przestanie tworzyć nowe silniki Diesla
Zobacz więcej zdjęć »
Hakan Samuelsson, szef Volvo, poinformował, że szwedzka marka przestanie pracować nad nowymi silnikami wysokoprężnymi, gdyż konstrukcje te nie są już opłacalne.


Coraz ostrzejsze normy emisji spalin powodują, że silniki Diesla stają się coraz droższe w konstrukcji. Dodatkowy osprzęt i skomplikowana produkcja znaczaco podnoszą koszty projektowania i produkcji, a także czynią te jednostki bardziej awaryjnymi.

Właśnie dlatego, zdaniem Hakana Samuelssona, silniki wysokoprężne niedługo znikną z rynku. Jak tłumaczy - jest możliwe stworzenie jednostki, która będzie spełniała wszystkie normy i będzie emitowała tyle tlenków azotu co silnik benzynowy, ale taka konstrukcja byłaby bardzo droga i nieopłacalna.

Diesle Volvo zostały zaprojektowane tak, że będą spełniać nowe normy emisji spalin, ale już dalszy ich rozwój nie jest opłacalny. Właśnie dlatego szwedzka marka ma zamiar z nich rezygnować. Prawdopodobnie znikną z rynku już za 6 lat.

Zamiast tego Volvo będzie dalej inwestowac w rozwój samochodów hybrydowych i elektrycznych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »