Motoryzacja » Samochody

Volvo rozważa starty w Formule E

Volvo rozważa starty w Formule E
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Polestar rozważa to, czy w najbliższej przyszłości dołączyć do stawki wyścigów bolidów elektrycznych Formula E.


Volvo należy już do grupy doraczej Formuły E, ale jeszcze szansa, że niedługo wystawi swój zespół. Jak tłumaczą przedstawiciele szwedzkiej marki, na razie nie ma ona w swojej ofercie całkowicie elektrycznych samochodów, jedynie hybrydy, ale technologia jest zbliżona.

Volvo nie ma jeszcze ostatecznych planów związanych z Formułą E, ale do 2025 roku marka chce sprzedawać milion samochodów z napędem hybrydowym, a to oznacza, że jest blisko związana z rozwiązaniami z samochodów na prąd. Do tego w ciągu kilku najbliższych lat do oferty może dołączyć auto w pełni elektryczne.

Aktualnie Volvo Polestar startuje w serii WTCC i wszelkie siły wkładane są w rozwój wyścigowego S60. Jednak plany związane z Formułą E możemy poznać nawet jeszcze w tym roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »