Motoryzacja » Samochody

Volvo S60 już w Polsce

Volvo S60 już w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwsze egzemplarze Volvo S60 już dotarły do Polski. Odbyły się już pierwsze jazdy dla klientów i dziennikarzy, pokazujące możliwości tego samochodu między innymi na płycie poślizgowej.


Volvo S60 to pierwsze Volvo całkowicie wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych, w nowej fabryce wybudowanej w Karolinie Południowej. To także pierwsze Volvo po wielu latach, które nie będzie wyposażone w silniki Diesla. Do napędu tego modelu przewidziano dwulitrowe silniki benzynowe o pojemności 2 litrów o mocy od 190 do 310 KM. Jeszcze większą mocą może się pochwalić odmiana T8, w której połączono silnik spalinowy 310 KM z silnikiem elektrycznym o mocy 87 KM. Najmocniejsza odmiana przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,7 s.

Model S60 debiutuje na rynku w chwili, gdy firma Volvo Cars osiąga rekordowe wyniki sprzedaży w Polsce i na świecie. W 2018 roku sprzedano na świecie ponad 640 000 nowych, osobowych aut marki Volvo. W Polsce było to znacznie ponad 10 000 pojazdów. Amerykańska fabryka to już szósty tego typu obiekt na świecie, obok dwóch zakładów europejskich i trzech chińskich. Na przestrzeni kilku ostatnich lat Volvo dobrze przygotowało się do umocnienia swojej globalnej pozycji rynkowej.

Dane i liczby


Nowy model S60 urósł w stosunku do swojego poprzednika. Mierzy 476 cm długości (+ 13 cm), rozstaw osi wynosi 287 cm (+16 cm). Samochód ma także o ponad 50 l większą pojemność bagażnika, która wynosi 442 l. Nowy sedan jest nieco niższy od wcześniejszej generacji S60 (143/148 cm). W pierwszej kolejności na rynku debiutują odmiany T4 FWD 190 KM oraz T5 250 KM. Ta mocniejsza odmiana jest dostępna zarówno w wersji AWD, jak i w wersji przednionapędowej. W drugiej połowie roku do oferty dołączy wersja T6 AWD 310 KM oraz T8 390 KM. W przyszłym roku Volvo wprowadzi kolejne odmiany napędowe do swojej oferty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »